притисни ентер »

Дресовите на Меси од СП во Катар се ставаат на аукција, парите ќе одат на вистинско место
Дресовите на Меси од СП во Катар се ставаат на аукција, парите ќе одат на вистинско место

Дресовите на Меси од СП во Катар се ставаат на аукција, парите ќе одат на вистинско место

Аукциската куќа Сотби ја информираше јавноста дека ќе ги стави на продажба дресови кои Лионел Меси ги носеше на Светското првенство во Катар, шампионат на кој Аргентина дојдоа до пехарот по долга пауза. На аукција ќе бидат ставени дресовите кои Меси ги носеше во пресметките со Саудиска Арабија, Мексико, Австралија, Холандија, Хрватска и Франција. Продажбата,

Вистинско богатство: Дресовите на Лео Меси од СП – одат на аукција

Вистинско богатство: Дресовите на Лео Меси од СП – одат на аукција

Лео Меси е големо име во светскиот фудбал, а тоа ќе го потврди и аукцијата на неговите дресови која следува. Имено, аукциската куќа Сотби, објави дека наскоро ќе се случи аукција или како лицитација за продажба на дресовите на Лео Меси, вкупно 6, кои ги носеше на Светското првенство во Катар, каде Аргентина стана светски шампион. Компанијата се надева

Меси ги даде дресовите од Мундијалот на аукција

Меси ги даде дресовите од Мундијалот на аукција

Шест дресови кои Лионел Меси ги носеше за време на Светското првенство во Катар ќе се продаваат на аукција во декември. Аукциската куќа „Сотби“ соопшти дека очекува над 10 милиони долари за оваа колекција на Аргентинецот, која ќе се продава до 14 декември. Македонија vs Англија: Погоди точен резултат и освој БЛУЗОН ↓↓↓ На аукција ќе се најдат оние

Се продаваат дресовите на Меси од Мундијалот, се очекува цена од над 10 милиони евра

Се продаваат дресовите на Меси од Мундијалот, се очекува цена од над 10 милиони евра

Компанијата се надева на повеќе од 10 милиони долари за оваа колекција, која ќе се продава онлајн од 30 ноември до 14 декември, а исто така ќе биде јавно изложена во седиштето на Сотби во Њујорк. Ова ќе ја направи колекцијата „највредната колекција на спортски сувенири некогаш продадена на аукција“. Дресот со сино-бели риги Меси го носеше на натпреварите

Убав гест на Меси – неговите дресови од Светското првенство 2022 на аукција

Убав гест на Меси – неговите дресови од Светското првенство 2022 на аукција

ФОТО: Убав гест на Меси – неговите дресови од Светското првенство 2022 на аукција Ф.К. Пред 2 минути Лионел Меси/фото: EPA-EFE/Friedemann Vogel Оние кои не знаат што да прават со своите пари, го сакаат фудбалот и му се восхитуваат на Лионел Меси , треба да подготват огромна сума за аукцијата на дресовите на магичниот Аргентинец, бидејќи оние од Светското

На аукција дресовите на Меси од Мундијалот во Катар

На аукција дресовите на Меси од Мундијалот во Катар

Дресовите што ги носеше аргентинскиот фудбалер Лионел Меси на Светското првенство во Катар во 2022 година се проценети на 10.000.000 долари и ќе бидат понудени на аукција во декември, објави денеска Сотби. На аукцијата ќе се најдат дресовите што ги носеше капитенот на светските шампиони на натпреварите против Саудиска Арабија, Мексико, Австралија,