притисни ентер »

Драма во Германија: Бањаја победник

Драма во Германија: Бањаја победник

Возачот на Дукати, Франческо Бањаја победи на возбудливата трка од Мото ГП шампионатот за Големата награда. Актуелниот шампион победи по два круга до тогаш лидерот Хорхе Мартин од Прамак Дукати ја загуби контролата во првиот свиок и излета од патеката. Бањаја ја постигна четвртата последователна победа, вкупно шеста сезонава и го презеде првото место

Драма во Германија: Бањаја победник

Драма во Германија: Бањаја победник

Возачот на Дукати, Франческо Бањаја победи на возбудливата трка од Мото ГП шампионатот за Големата награда. Актуелниот шампион победи по два круга до тогаш лидерот Хорхе Мартин од Прамак Дукати ја загуби контролата во првиот свиок и излета од патеката. Бањаја ја постигна четвртата последователна победа, вкупно шеста сезонава и го презеде првото место

Бањаја победник на трката во Германија

Бањаја победник на трката во Германија

Франческо Бањаја победи во крајно возбудлива трка од Мото ГП шампионатот за Големата награда на Германија. Актуелниот шампион победи откако на два круга пред крајот, до тогаш водечкиот, Хорхе Мартин од Прамак Дукати загуби контрола и излета од патеката. Бањаја дојде до четвртата едноподруго победа, вкупно шеста сезонава и го презеде првото место во

Драма во Германија: Бањаја победник

Драма во Германија: Бањаја победник

Возачот на Дукати, Франческо Бањаја победи на возбудливата трка од Мото ГП шампионатот за Големата награда. Актуелниот шампион победи по два круга до тогаш лидерот Хорхе Мартин од Прамак Дукати ја загуби контролата во првиот свиок и излета од патеката. Бањаја ја постигна четвртата последователна победа, вкупно шеста сезонава и го презеде првото место

Драма во Германија: Бањаја победник!

Драма во Германија: Бањаја победник!

Возачот на Дукати, Франческо Бањаја победи во крајно возбудлива трка од Мото ГП шампионатот за Големата награда на Германија. Актуелниот шампион победи откако на два круга пред крајот, до тогаш водечкиот, Хорхе Мартин од Прамак Дукати загуби контрола и излета од патеката. Бањаја дојде до четвртата едноподруго победа, вкупно шеста сезонава и го презеде

Мартин падна и му подари победа на Бањаја и првото место во генералниот пласман

Мартин падна и му подари победа на Бањаја и првото место во генералниот пласман

Хорхе Мартин синоќа триумфираше на спринт трката на Германија, но денеска имаше болен пех. Шпанецот беше на добар пат да го крунисиа одличниот викенд со победа и во неделната трка, но му се случи најлошото сценарио. На два круга пред крајот, додека беше во водствот, загуби контрла над моторот во свиокот број 1 и му подари победа на Пеко Бањаја. Ваквиот

Драма во Германија: Бањаја победник

Драма во Германија: Бањаја победник

Возачот на Дукати, Франческо Бањаја победи на возбудливата трка од Мото ГП шампионатот за Големата награда. Актуелниот шампион победи по два круга до тогаш лидерот Хорхе Мартин од Прамак Дукати ја загуби контролата во првиот свиок и излета од патеката. Бањаја ја постигна четвртата последователна победа, вкупно шеста сезонава и го презеде првото место

Мото ГП: Бањаја ја освои ГН на Германија

Мото ГП: Бањаја ја освои ГН на Германија

Возачот на Дукати, Франческо Бањаја победи на денешната возбудлива трка од Мото ГП шампионатот за Големата награда на Германија и го презеде водството во генералниот пласман. Актуелниот шампион победи откако на два круга до крајот на трката дотогаш водечкиот Хорхе Мартин од Прамак Дукати ја загуби контролата во првиот свиок и излета од патеката. Бањаја

Бањаја најбрз во Германија, браќата Маркез завршија на подиум

Бањаја најбрз во Германија, браќата Маркез завршија на подиум

Возачот на Дукати, Франческо Бањаја беше одличен на трката за Големата награда на Германија и запиша уште една победа оваа сезона во Мото ГП шампионатот. Бањаја зад себе ги остави браќата Маркез, а посебно импресивен беше поранешниот шампион Марк кој од 13. место стигна до втората позиција, додека третото место беше резервирано за Алекс. Италијанецот