притисни ентер »

Катица Јанева задржана во клиниката „Жан Митрев“ поради проблеми со срцето
Катица Јанева задржана во клиниката „Жан Митрев“ поради проблеми со срцето

Катица Јанева задржана во клиниката „Жан Митрев“ поради проблеми со срцето

Поранешната Специјална обвинителка Катица Јанева, која е во притвор како второобвинета во случајот „Рекет“, денеска е задржана во клиниката „Жан Митрев“ по прегледот на одделот за кардиохирургија поради проблеми со срцето, велат од затворот во Шутка. Здравствените проблеми, велат одбраната и некои бивши колеги обвинители од СЈО, на Јанева ѝ биле од

Поради проблеми со срцето Катица Јанева задржана во болницата „Жан Митрев“

Поради проблеми со срцето Катица Јанева задржана во болницата „Жан Митрев“

Поранешната Специјална обвинителка Катица Јанева, која е во притвор како второобвинета во случајот „Рекет“, денеска е задржана во клиниката „Жан Митрев“ по прегледот на одделот за кардиохирургија поради проблеми со срцето, велат од затворот во Шутка. Јанева е однесена во приватната клиника „Жан Митрев“ по избор на нејзиното семејство и таа ќе остане

Катица Јанева задржана во болница поради проблеми со срцето - сама ќе ги сноси трошоците за лекување

Катица Јанева задржана во болница поради проблеми со срцето - сама ќе ги сноси трошоците за лекување

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева денеска е задржана во клиниката „Жан Митрев“ на понатамошно следење, како пациент во сомнителна прединфарктна состојба, изјави нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска. Здравствените проблеми, велат одбраната и некои бивши колеги обвинители од СЈО, на Јанева ѝ биле од претходно, бидејќи на работа гледале

Ременски ќе го врати мандатот на Собранието ако се повлечат и други осомничени пратеници

Ременски ќе го врати мандатот на Собранието ако се повлечат и други осомничени пратеници

Пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски, која е осомничена во истрагата за финансиски криминал на Меѓународниот сојуз не чувствува никаква вина. По денешниот распит во Судот, Ременски повика Обвинителството да ја докаже нејзината вина, а медиумите да ја почитуваат презумцијата на невиност. Таа рече дека ќе ја почитува секоја одлука на премиерот Зоран

Катица Јанева во прединфарктна состојба

Катица Јанева во прединфарктна состојба

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева денеска е задржана во клиниката „Жан Митрев“ на понатамошно следење, како пациент во сомнителна прединфарктна состојба, изјави нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска. Здравствената состојба на Јанева, според Фрчкоска, е лоша и таа се жали на висок притисок и општа анксиозност. Јанева претходно ја примаше

Одземени пасошите на Фросина Ременски и Миле Јовановски

Одземени пасошите на Фросина Ременски и Миле Јовановски

Постапувајќи по предлог на Основнот јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција за определување мерки за претпазливост за три лица, по претходно доставени покани, лицата во текот на денешниот ден, пред судија на претходна постапка се произнесоа во однос на предлогот. Ценејќи ги фактите и доказите во предлогот како и исказите на осомничените

Ременски ќе го врати пратеничкиот мандат ако се повлечат и други осомничени пратеници

Ременски ќе го врати пратеничкиот мандат ако се повлечат и други осомничени пратеници

Пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски, која е осомничена во истрагата за финансиски криминал на Меѓународниот сојуз не чувствува никаква вина. По денешниот распит во Судот, Ременски повика Обвинителството да ја докаже нејзината вина, а медиумите да ја почитуваат презумцијата на невиност.  Таа рече дека ќе ја почитува секоја одлука на премиерот Зоран

Ременски до новинарите : Се прејудицираше вина и не мислам да се правдам

Ременски до новинарите : Се прејудицираше вина и не мислам да се правдам

Ременски , која е обвинета во случајот Рекет и Обвинителството и одреди мерки за заштита , им рече на новинарите дека прејудицирале вина за нешто што не се знае декас е случило и затоа нема намера да се правда пред нив . Таа изјави дека пред да бидат објавени факти во врска со случајот , новинарите веќе објавувале детали за нејзина вина во случајот

Ременски остана без пасош и без можност да го напушти Скопје

Ременски остана без пасош и без можност да го напушти Скопје

Потпретседателката на Собранието и пратеник од СДСМ, Фросина Ременски остана без пасош. Освен тоа таа не смее да го напушти Скопје. Одлуката на судот доаѓа по барање на обвинителката Вилма Русковска која што ја осомничи во проширената истрага за случајот Рекет дека го искористила својот авторитет да убеди бизнисмени дека извршната власт стои зад спорните

КATИЦА ДОБИ ПРАЗНИЧНО: 11 Октомври ќе го помине во кругот на Жан Митрев

КATИЦА ДОБИ ПРАЗНИЧНО: 11 Октомври ќе го помине во кругот на Жан Митрев

Здравствената состојба на Јанева, според Фрчкоска, е лоша и таа се жали на висок притисок и општа анксиозност. Јанева претходно ја примаше соодветната терапија во зaтворскатa амбуланта, а ова е прв нејзин преглед надвор од затвopот. Претходно, одбpaната на Јанева побара притвopот да и биде заменет со куќен притвop, но Судот го одби ова барање. Катица