притисни ентер »

Фоњини двапати го погоди Мело во меѓуножјето, па прослави поен
Фоњини двапати го погоди Мело во меѓуножјето, па прослави поен

Фоњини двапати го погоди Мело во меѓуножјето, па прослави поен

Иван Додиг и Марсело Мело се пласираа во полуфиналето на машките парови на АТП турнирот од Мастерс 1000 серијата во Индијан Велс откако во четвртфиналето ги победија Италијанците Фабио Фоњини и Лоренцо Сонего. Во текот на мечот беа видени две непријатни ситуации за бразилскиот тенисер, двете по заслуга на Фоњини. Мело двапати беше погоден во меѓуножјето