притисни ентер »

„Дно дна“ на женската кошарка: Македонија У18 во една четвртина не постигна ниту еден поен!
„Дно дна“ на женската кошарка: Македонија У18 во една четвртина не постигна ниту еден поен!

„Дно дна“ на женската кошарка: Македонија У18 во една четвртина не постигна ниту еден поен!

Женската кошаркарска репрезентација до 18 години во овој момент го игра вториот меч на ФИБА “Челенџерот” кој се одржува во Софија. Денеска од овој град дојде реалната слика за женската кошарка. Избраничките на Јелена Антиќ во првата четвртина против Словенија не постигнаа ниту еден поен. Да, убаво прочитавте, не постигнаа ниту еден поен. Ова е вистински

Срамота: Македонските кошаркарки цела четвртина без ниту еден постигнат поен

Срамота: Македонските кошаркарки цела четвртина без ниту еден постигнат поен

Македонската женска кошаркарска репрезентација до 18 години на „Челинџерот“ на ФИБА кој се одржува во Софија сруши негативен рекорд откако не успеа да постигне ниту еден поен во првата четвртина од мечот против Словенија. „Црвено-жолтите“ покрај тоа што за десет минути игра не успеаја да постигнат ниту еден поен имаа и 15 изгубени топки кои ги искористија

КАТАСТРОФА: Женските кошаркарки до 18 години не постигнаа кош за цела четвртина!

КАТАСТРОФА: Женските кошаркарки до 18 години не постигнаа кош за цела четвртина!

Во овие моменти женската кошаркарска репрезентација на Македонија до 18 години предводени од Јелена Антиќ го игра вториот натпревар на ФИБА „Челенџерот“ кој се одржува во Србија. Малку е да се каже дека првата четвртина беше вистинска катастрофа за македонските кошаркарките. Верувале или не македонските кошаркарки не постигнаа ниту еден поен! Да Словенките

„Дно дна“ на женската кошарка: Македонија У18 во една четвртина не постигна ниту еден поен!

„Дно дна“ на женската кошарка: Македонија У18 во една четвртина не постигна ниту еден поен!

0 Женската кошаркарска репрезентација до 18 години во овој момент го игра вториот меч на ФИБА “Челенџерот” кој се одржува во Софија. Денеска од овој град дојде реалната слика за женската кошарка. Избраничките на Јелена Антиќ во првата четвртина против Словенија не постигнаа ниту еден поен. Да, убаво прочитавте, не постигнаа ниту еден поен. Ова е вистински