притисни ентер »

ОИ: Аргентина, Германија и Франција елиминирани, познати се четвртфиналните парови
ОИ: Аргентина, Германија и Франција елиминирани, познати се четвртфиналните парови

ОИ: Аргентина, Германија и Франција елиминирани, познати се четвртфиналните парови

Селекциите на Германија, Франција и Аргентина не изборија место во четвртфиналето на фудбалскиот турнир на Олимписките игри во Јапонија. Франција денеска изгуби од Јапонија со 0:4 и го освои само третото место во групата А. Аргентина во последното трето коло, одигра само 1:1 со Шпанија што не беше доволно за пласман во наредната фаза. Шпанците се први

Јапонија единствена со перфектен скор во групната фаза, четвртфинале и за Мексико

Јапонија единствена со перфектен скор во групната фаза, четвртфинале и за Мексико

Јапонија и Мексико се новите четвртфиналисти на фудбалскиот турнир на Летните Олимписки игри во Токио . Домашната репрезентација беше убедлива во мечот против Франција (0-4), која беше директен ривал за место во нокаут фазата. Кубо и Сакаи во првиот дел ја најавија победата, која ја потврдија Мијоши и Маеда во продолжението од натпреварот. Јапонците

После Германија, Аргентина и Франција го завршија настапот на фудбалскиот турнир на ОИ

После Германија, Аргентина и Франција го завршија настапот на фудбалскиот турнир на ОИ

Oткако Германија се соочи со елиминација, фудбалскиот турнир на ОИ во Токио го завршија Аргентина и Франција. Франција доживеа вистински дебакл од Јапонија 0:4, додека Мексико со победата од 3:0 го обезбеди пласманот во наокаут фазата. Аргентина не изгуби и одигра 1:1 со Шпанија, меѓутоа отпаднаа поради победата на Египет против Австралија со 2:0.

Аргентина и Франција во аут од фудбалскиот турнир

Аргентина и Франција во аут од фудбалскиот турнир

После елиминацијата на Германија, два светски фудбалски великани Аргентина и Франција исто така се во аут од фудбалскиот турнир после денешното последно трето коло во групната фаза, по што познати се четирите четвртфинални пресметки во битката за медалите на ЛОИ во Токио. Франција доживеа тотален дебакл од Јапонија со убедливиот пораз со 0-4, додека

Шпанците со нерешен резултат ја елиминираа Аргентина

Шпанците со нерешен резултат ја елиминираа Аргентина

Уште еден гол во мрежата на Шпанците ќе значеше нивна елиминација, а вака се први во групата. Нерешениот резултат од 1-1 помеѓу Шпанија и Аргентина, значеше елиминација на Гаучосите од олимпискиот турнир во фудбал во машка конкуренција, бидејќи Египет извојува неочекувана победа од 2-0 против Австралија, па освен Шпанците кои се главни фаворити за

Крај за настапите на „гаучосите“, Шпанија и Египет слават четвртфинале

Крај за настапите на „гаучосите“, Шпанија и Египет слават четвртфинале

Шпанија ја потврди првата позиција на табелата и пласманот во нокаут фазата со ремито против Аргентина (1-1). Така „фуријата“ ќе игра против Брегот на слоновата коска за пласман во полуфиналето, а Аргентине е елиминирана уште во групната фаза. Јужноамериканците имаа свои шанси, но задоцнија со својот погодок и останаа со празни раце. Натпреварпт се

ОИ: Аргентина, Германија и Франција елиминирани, познати се четвртфиналните парови

ОИ: Аргентина, Германија и Франција елиминирани, познати се четвртфиналните парови

0 Селекциите на Германија, Франција и Аргентина не изборија место во четвртфиналето на фудбалскиот турнир на Олимписките игри во Јапонија. Франција денеска изгуби од Јапонија со 0:4 и го освои само третото место во групата А. Аргентина во последното трето коло, одигра само 1:1 со Шпанија што не беше доволно за пласман во наредната фаза. Шпанците се