притисни ентер »

ЧОКОЛАДНА ТОРТА КОЈА НЕ СЕ ПЕЧЕ: Бомба на вкусови во комбинација со ореви и бисквити
ЧОКОЛАДНА ТОРТА КОЈА НЕ СЕ ПЕЧЕ: Бомба на вкусови во комбинација со ореви и бисквити

ЧОКОЛАДНА ТОРТА КОЈА НЕ СЕ ПЕЧЕ: Бомба на вкусови во комбинација со ореви и бисквити

Кој уште може да одолее на чоколадна торта или колач? Уште кога ќе додете бисквити, нема подобро уживање. Она што го сака секоја домаќинка е да направи вкусна торта без многу напор и труд. Па, ова е идеален рецепт затоа што не се пече, само комбинирајте ги состојките и изладете во фрижидер. Повеќето намирници сигурно веќе ги имате дома, така што има

РЕЦЕПТ: Чоколадна торта која не се пече

РЕЦЕПТ: Чоколадна торта која не се пече

Она што го сака секоја домаќинка е да направи вкусна торта без многу напор и труд. Па, ова е идеален рецепт бидејќи не се пече, само ги комбинирате состојките и ладите во фрижидер. Најчесто ги имате повеќето намирници дома, така што има големи шанси да не мора да одите во продавница Состојки: 500 гр бисквити 150 гр печени ореви 150 гр шеќер 150 гр

БИСКВИТ ТОРТА – Без печење, готова за 30 минути, а волшебниот вкус го крева расположението (РЕЦЕПТ)

БИСКВИТ ТОРТА – Без печење, готова за 30 минути, а волшебниот вкус го крева расположението (РЕЦЕПТ)

4 слоја бисквити, 4 слоја крем од ванила Ништо не се пече, не се витка, само кората од бисквити и филот се редат една врз друга. Крем: 3 цели јајца 180 гр шеќер 90 гр густин 750 мл млеко 100 гр путер 200 гр кисела павлака екстракт од ванила Бисквит дел: 500 гр мелени бисквити 150 мл млеко 150 гр путер Подготовка: Изматете ги јајцата, шеќерот и густинот

БИСКВИТ ТОРТА – Без печење, готова за 30 минути, а волшебниот вкус го крева расположението (РЕЦЕПТ)

БИСКВИТ ТОРТА – Без печење, готова за 30 минути, а волшебниот вкус го крева расположението (РЕЦЕПТ)

БИСКВИТ ТОРТА – Без печење, готова за 30 минути, а волшебниот вкус го крева расположението (РЕЦЕПТ) 4 слоја бисквити, 4 слоја крем од ванила Ништо не се пече, не се витка, само кората од бисквити и филот се редат една врз друга. Крем: 3 цели јајца 180 гр шеќер 90 гр густин 750 мл млеко 100 гр путер 200 гр кисела павлака екстракт од ванила Бисквит дел:

РЕЦЕПТ за шарени колачи: Се прават за 2 минути!

РЕЦЕПТ за шарени колачи: Се прават за 2 минути!

Потребно е: 300 грама мелени бисквити 2 лажици шеќер во прав 3 лажици какао 200 мл млеко Подготовка: Измешајте ги сите состојки и направете топчиња од нив. Топчињата можете , по желба, да ги ставите во чоколадни трошки, или кокос, или мелени ореви или лешници.

Рецепт за брза и кремаста торта без печење – неодоливо совршена

Рецепт за брза и кремаста торта без печење – неодоливо совршена

Кога еднаш ќе ја пробате оваа превкусна и кремаста торта, едноставно ќе се воодушевите. Состојки: - 150 грама шеќер - 1 лажица ванилин шеќер - 50 грама брашно - 2 јајца - 400 грама павлака за готвење - 300 грама чоколадни бисквити - 100 грама путер - 1 лажица ванилин шеќер - 120 грама растопен путер - 1 лажица млеко Подготовка: Шеќерот, ванилиниот

Рецепт за султанова слатка сарма: Кремаст десерт кој не се пече!

Рецепт за султанова слатка сарма: Кремаст десерт кој не се пече!

Султанова слатка сарма или Паша локум, како што е познат овој колач е кремасто слатко кое ќе ве воодушеви со својот едноставен начин на подготовка и единствен вкус. Овој десерт се подготвува многу брзо, состојките се секојдневни и сигурно веќе ги имате во куќа, а може да се јаде веднаш после подготовката. Децата особено ќе го обожаваат, но и сите љубители