притисни ентер »

Пецаковски стави крај на кариерата
Пецаковски стави крај на кариерата

Пецаковски стави крај на кариерата

Поранешниот македонски репрезентативец, Дејан Пецаковски стави крај на активната играчка кариера. Некогашниот ас на Вардар, Металург и Пелистер во последните неколку години беше дел од Тинекс Пролет од каде заминува во пензија. - Тинекс Пролет како клуб му врачи благодарница на Пецаковски за неговиот придонес во изминатите години, што му беше врачена

Дејан Пецаковски ја завршува играчката кариера

Дејан Пецаковски ја завршува играчката кариера

Најискусниот ракометар во Тинекс Пролет, Дејан Пецаковски, донесе одлука на крајот од оваа натпреварувачка сезона да му каже збогум на активното играње ракомет, соопштија од клубот. – Поранешниот македонски репрезентативец настапуваше за бројни македонски клубови, а ние како клуб сме горди што тој од 2020 го носеше дресот на Тинекс Пролет, секогаш

Пролет го испрати во пензија својот најискусен ракометар

Пролет го испрати во пензија својот најискусен ракометар

Најискусниот ракометар од редовите на Пролет, Дејан Пецаковски одлучи да се повлече од активното играње ракомет. Пецаковски дресот на Пролет го носеше од 2020 година, а сега на 38 години одлучи да замине во спортска пензија. Клубот му изрази благодарност за придонесот во изминатите годините, а претседателот Кадиевски и директорот Огњеновски го испратија

Дејан Пецаковски кажа крај!

Дејан Пецаковски кажа крај!

Уште еден познат македонски ракометар одлучи да ја заврши играчката кариера на крајот на сезоната. Дејан Пецаковски го одигра својот последен натпревар и се поздрави со управата и соиграчите од екипата на Тинекс Пролет, неговата последна екипа во кариерата. Дејан Пецаковски е ракометар од генерацијата со Велко Маркоски, Столе Стоилов, Гоце Георгиевски,

Пецаковски стави крај на кариерата

Пецаковски стави крај на кариерата

Поранешниот македонски репрезентативец, Дејан Пецаковски стави крај на активната играчка кариера. Некогашниот ас на Вардар, Металург и Пелистер во последните неколку години беше дел од Тинекс Пролет од каде заминува во пензија.

Дејан Пецаковски му кажа збогум на ракометот

Дејан Пецаковски му кажа збогум на ракометот

Долгогодишниот македонски репрезентативец Дејан Пецаковски донесе одлука летово да ја заврши својата богата кариера, на 38-годишна возраст кажувајќи му збогум на активното играње ракомет. Информацијата ја обелодени неговиот клуб РК Пролет, чиј член Пецаковски беше од 2020 година, јавно искажувајќи благодарност за неговиот придонес во последните четири

Дејан Пецаковски заминува во спортска пензија

Дејан Пецаковски заминува во спортска пензија

Најискусниот ракометар на Пролет, Дејан Пецаковски реши дека е време да се повлече од активното играње ракомет. 38-годишниот битолчанец кој од 2020 е член на Пролет заминува во спортска пензија. Клубот му се заблагодари на Пецаковски за неговиот придонес, а претседателот Кадиевски и директорот Огњеновски му врачија благодарница на последниот тимски

Дејан Пецаковски ја заврши играчката кариера!

Дејан Пецаковски ја заврши играчката кариера!

Најискусниот ракометар во Тинекс Пролет, Дејан Пецаковски, донесе одлука на крајот од оваа натпреварувачка сезона да му каже збогум на активното играње ракомет. Поранешниот македонски репрезентативец настапуваше за бројни македонски клубови, а од 2020 го носеше дресот на Тинекс Пролет, секогаш давајќи го максимумот за екипата. Тинекс Пролет како клуб