притисни ентер »

Американецот Брандон Слај е нов кошаркар на МЗТ Скопје Аеродром
Американецот Брандон Слај е нов кошаркар на МЗТ Скопје Аеродром

Американецот Брандон Слај е нов кошаркар на МЗТ Скопје Аеродром

По вчерашната обнова на договорите со браќата Дамјан и Војдан Стојановски, денеска кошаркарот на МЗТ Скопје Аеродром го промовираше првото странско засилување за следната сезона – Американецот Брандон Слај (27 год, 178 см). Станува збор за искусен бек-шутер со петгодишно европско искуство и двоцифрен поентерски просек во секоја од екипите за кои настапуваше

МЗТ Скопје се засили со Американецот Брандон Слај од Подгорица

МЗТ Скопје се засили со Американецот Брандон Слај од Подгорица

По вчерашната обнова на договорите со браќата Дамјан и Војдан Стојановски, МЗТ Скопје Аеродром го промовираше и првото странско засилување за следната сезона, Американецот Брандон Слај. 27-годишниот бек-шутер, со петгодишно европско искуство и двоцифрен поентерски просек во секоја од екипите за кои настапувал, добро ги знае приликите во регонот, со

МЗТ Скопје Аеродром го потпиша Американецот Брандон Слај

МЗТ Скопје Аеродром го потпиша Американецот Брандон Слај

МЗТ Скопје Аеродром го промовираше и првото странско засилување за следната сезона, Американецот Брандон Слај. 27-годишниот бек-шутер, со петгодишно европско искуство и двоцифрен поентерски просек во секоја од екипите за кои настапувал, добро ги знае приликите во регонот, со оглед што минатата сезона ја мина во дресот на Подгорица, која беше противник

МЗТ Скопје претстави бек-шутер со искуство во АБА лигата

МЗТ Скопје претстави бек-шутер со искуство во АБА лигата

По вчерашната обнова на договорите со браќата Дамјан и Војдан Стојановски, денеска МЗТ Скопје го промовираше првото странско засилување за следната сезона – Американецот Брандон Слај. Станува збор за искусен бек-шутер со петгодишно европско искуство и двоцифрен поентерски просек во секоја од екипите за кои настапувал. Тој добро ги знае приликите во

МЗТ продолжи да се засилува – по Војдан и Дамјан промовираа бек-шутер од САД!

МЗТ продолжи да се засилува – по Војдан и Дамјан промовираа бек-шутер од САД!

По вчерашната информација за обнова на договорите со браќата Дамјан и Војдан Стојановски, екипата на МЗТ Скопје денеска го промовираше првото странско засилување за следната сезона – Американецот Брандон Слај (27 год, 178 см). Станува збор за искусен бек-шутер со петгодишно европско искуство и двоцифрен поентерски просек во секоја од екипите за кои

МЗТ Скопје се пофали со ново име, Брандон Слај во дресот на шампионот!

МЗТ Скопје се пофали со ново име, Брандон Слај во дресот на шампионот!

По вчерашната обнова на договорите со браќата Дамјан и Војдан Стојановски, денеска МЗТ Скопје го промовираше  првото странско засилување за следната сезона – Американецот Брандон Слај (27 год, 178 см). Станува збор за искусен бек-шутер со петгодишно европско искуство и двоцифрен поентерски просек во секоја од екипите за кои настапувал. Тој добро ги

МЗТ Скопје: Обновата на соработката со браќата Стојановски е продолжување на нашата клупска политика

МЗТ Скопје: Обновата на соработката со браќата Стојановски е продолжување на нашата клупска политика

Браќата близнаци Дамјан и Војдан Стојановски ги продолжија договорите со македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром. Ова беше еден од приоритетите на управата на „сино-белите“ во пресрет на новата сезона. - За капитенот Дамјан ова ќе биде 12. сезона во сино-белиот дрес во која ќе ја брка јубилејната десетта титула, сите освоени со нашиот

Топ не ги бие браќата Стојановски

Топ не ги бие браќата Стојановски

Знаете ли друг активен кошаркар од златната генерација на Македонија која стигна до историското четврто место на ЕП 2011, освен Дамјан и Војдан? Еве нас ни текна и на Дарко Соколов кој игра во Еуро Никел. Вода стои, близнаците не стојат и уште играат кошарка. Впечатокот е како да се цела вечност на паркетот. Што има ново со нив? Потпишаа нови договори

Браќата Војдан и Дамјан потпишаа нови договори со МЗТ

Браќата Војдан и Дамјан потпишаа нови договори со МЗТ

Тандемот Војдан и Дамјан и наредната сезона ќе ги брани боите на МЗТ Скопје, потврди денеска клубот од Аеродром. За капитенот Дамјан ова ќе биде 12. сезона во сино-белиот дрес во која ќе ја брка јубилејната десетта титула. Пред Војдан, пак, е четврта сезона како член на актуелниот шампион откако пристигна на почетокот на 2022 година. МЗТ исто така

Дамјан и Војдан Стојановски и следната сезона ќе го носат дресот на МЗТ Скопје

Дамјан и Војдан Стојановски и следната сезона ќе го носат дресот на МЗТ Скопје

Војдан и Дамјан Стојановски и следната сезона ќе бидат дел од македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром со кој во претходните две години дојдоа до двојни круни на домашната сцена.