притисни ентер »

Дора Калмус - жената што фотографираше за легендарните дизајнери и уметници
Дора Калмус - жената што фотографираше за легендарните дизајнери и уметници

Дора Калмус - жената што фотографираше за легендарните дизајнери и уметници

Дора Калмус или како што самата се нарекуваше Мадам Д'Ора ја имаше ретката привилегија да ги фотографира големите уметници, луѓето од елитата и да биде главен фотограф на модните дизајнери. Таа успеа со својот објектив да го долови животот во два големи града Париз и Виена, местата каде се случуваа најголемите настани во светот на модата и уметноста

Зимска бајка во Словенија

Зимска бајка во Словенија

Доколку патот ве носи во Словенија, наша топла препорака е да го посететите резерватот Зеленци. Причината е едноставна - ова место во зима се претвора во вистинска идилична бајка. Па ако сте љубител на природата и сакате да креирате незаборавни фото-содржини Зеленци е вистинското место. Овој предел е прекрасен во текот на целата година, но кога ќе

Замина на врвот на светот, уште ваму не беше: Ма секоја чест Лила

Замина на врвот на светот, уште ваму не беше: Ма секоја чест Лила

Го победи ракот, помина низ десетици премрежја, слободно може да ужива и прави што сака. Водителката Лила Филиповска постојано е на различни дестинации низ светот. не запира. Од Дубаи, преку Венеција, до Поругалија, малку Америка, а сега е во Сингапур, најскапиот град на светот. Од таму ни испраќа поздрави и вели дека е на Врвот на светот. Заедно со

Дали му треба терапија на вашиот животен простор?

Дали му треба терапија на вашиот животен простор?

Во потрага по инспирација, ви предлагаме три корисни и инспиративни инстаграм-профили кои се занимаваат со дизајн на ентериер. 1. @em_henderson создава убави комбинации на дизајнерски и економични парчиња, заокружени со практични совети. View this post on Instagram A post shared by Emily Henderson (@em_henderson) 2. @myscandinavianhome ќе им се допадне

Најпопуларните чанти на Инстаграм се дело на млад лондонски бренд

Најпопуларните чанти на Инстаграм се дело на млад лондонски бренд

Лондонскиот бред DeMellier, којшто е основан пред само пет години од страна на Мирела Лусија-Линд, за брзо стана ултра познат благодарение на прекрасните чанти. Она што ги прави посебни овие парчиња е минималистичкиот дизајн, безвременската елеганција и естетиката на тивок луксуз. Голем број познати дами кои важат и за модни икона веќе поседуваат вакви