притисни ентер »

Ангеловски: Ова е убава победа, но се уште ништо не сме направиле
Ангеловски: Ова е убава победа, но се уште ништо не сме направиле

Ангеловски: Ова е убава победа, но се уште ништо не сме направиле

Селекторот Игор Ангеловски е задоволен од денешната голема победа против Словенија, но вели дека фокусот веднаш треба да се пренасочи кон следните противници. Селекторот Игор Ангеловски е задоволен од денешната голема победа против Словенија, но вели дека фокусот веднаш треба да се пренасочи кон следните противници. Македонија ја надигра Словенија

Квалификации за ЕП 2020: Два гола на Елмас за победа над Словенија

Квалификации за ЕП 2020: Два гола на Елмас за победа над Словенија

Репрезентацијата на Северна Македонија вечерва забележа важна победа над Словенија со 2:1 (0:0) во квалификациски меч за ЕП 2020 од групата „Г“, кој се одигра на арената „Тодор Проески“ во Скопје. Двата гола за „жолто-црвените“ ги постигна новиот фудбалер на Наполи, Елиф Елмас, кој беше прецизен во 50-тата, по одличната асистенција на Горан Пандев

Ангеловски: Ќе кажам…браво момци! Сите си ја сакаат државата, со срце играат за Македонија

Ангеловски: Ќе кажам…браво момци! Сите си ја сакаат државата, со срце играат за Македонија

Фудбалската репрезентација на Македонија ја совлада Словенија со 2-1. Со двата гола на Елиф Елмас, нашиот национален тим славеше значаен триумф. Селекторот Игор Ангеловски е задоволен од триумфот и од одличното издание на селекцијата. „Ќе кажам…браво момци! Ова е победа на фудбалерите, ја посакуваа многу и успеаја да ја остварат. Сите си ја сакаат

Ангеловски остана без зборови за Елмас и нагласи: После ваков меч може да се каже само едно нешто

Ангеловски остана без зборови за Елмас и нагласи: После ваков меч може да се каже само едно нешто

Игор Ангеловски не го криеше воодушевувањето од играта која ја прикажаа неговите момци на натпреварот против Словенија вечерва во Скопје, пресметка на која Словенците дојдоа со големи амбиции, но си заминуваат комплетно надиграни и со два гола во нивната мрежа. Македонија во секоја смисла на зборот ја заслужи победата и сериозно остана во игра за пласман

Квалификации за ЕП 2020: Два гола на Елмас за победа над Словенија

Квалификации за ЕП 2020: Два гола на Елмас за победа над Словенија

– Репрезентацијата на Северна Македонија вечерва забележа важна победа над Словенија со 2:1 (0:0) во квалификациски меч за ЕП 2020 од групата „Г“, кој се одигра на арената „Тодор Проески“ во Скопје. Двата гола за „жолто-црвените“ ги постигна новиот фудбалер на Наполи, Елиф Елмас, кој беше прецизен во 50-тата, по одличната асистенција на Горан Пандев

Ангеловски: Шансите за ЕП остануваат, и во Варшава по бодови

Ангеловски: Шансите за ЕП остануваат, и во Варшава по бодови

Селекторот после мечот им честиташе на момците кои го дадоа максимумот и ја израдуваат фудбалската јавност.. Македонската фудбалска репрезентација триумфираше над Словенија во седмиот меч од квалификациите за ЕП 2020 година (2:1). Три бода кои што ги оставаат играчите на Ангеловски, следува голем тест против Полска против која исто така ќе се бара

Ангеловски: Поништениот гол ги изнервира играчите... секоја чест дечки за победата

Ангеловски: Поништениот гол ги изнервира играчите... секоја чест дечки за победата

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски вели дека победата на Словенија е убава, но се уште ништо не сме направиле и најави дека одиме да се надигруваме со Полска. Македонија ја надигра Словенија на „Тодор Проески“ Арената, победивме со 2-1 и освоивме три многу значајни бодови во квалификациите за Европското првенство. На почетокот од прес конференцијата

Ангеловски: Горд сум на овие момци, но иако победата е убава ништо не сме направиле!

Ангеловски: Горд сум на овие момци, но иако победата е убава ништо не сме направиле!

Македонскиот селектор Игор Ангеловски после победата против Словенија со 2-1 со што останавме во жестока битка за пласман на Евро 2020 уште еднаш повтори дека е задоволство да се работи со оваа група на играчи и дека е горд после оваа победа. Елиф Елмас со два гола вечева беше херојот на Македонија за триумфот со кој црвено-жолтите дојдоа до 11 бода

Aнгеловски: Немам зборови за Елмас – се кажа на теренот!

Aнгеловски: Немам зборови за Елмас – се кажа на теренот!

Вечерва Македонија предводена од Елиф Елмас ја совлада Словенија со резултат 2:1. Селекторот Игор Ангеловски разбирливо беше задоволен од прикажаното на теренот. „За Елмас едноставно немам зборови – се кажа на теренот“. Пред крајот на полувремето беше поништен погодок на Македонија (можеби неправедно). „Не сакам да коментирам судиски одлуки. Најважно

Ангеловски: Ова е убава победа, но се уште ништо не сме направиле

Ангеловски: Ова е убава победа, но се уште ништо не сме направиле

Селекторот Игор Ангеловски е задоволен од денешната голема победа против Словенија, но вели дека фокусот веднаш треба да се пренасочи кон следните противници. На почетокот од прес конференцијата селекторот Ангеловски им се обрати на фудбалерите, пренесува МКД.мк . „Секоја чест дечки, јас зборував дека е задоволство да се работи со вас, благодарност