притисни ентер »

Ново предавство во Шпанија: Лапровитола од Реал Мадрид во Барселона
Ново предавство во Шпанија: Лапровитола од Реал Мадрид во Барселона

Ново предавство во Шпанија: Лапровитола од Реал Мадрид во Барселона

Трансферите на играчи помеѓу Реал Мадрид и Барселона некогаш беа незамисливи, но денеска се пракса. По преминот на Адам Ханга од редовите на каталонците во „белиот“ дрес во спротивната насока заврши Нико Лапровитола. Аргентинскиот плејмејкер кој има и НБА искуство беше дел од мадридскиот клуб од 2019 година каде пристигна од Хувентут, а претхоната