притисни ентер »

Мареј: Не заслужувам да го носам дресот на Велика Британија на Дејвис Купот
Мареј: Не заслужувам да го носам дресот на Велика Британија на Дејвис Купот

Мареј: Не заслужувам да го носам дресот на Велика Британија на Дејвис Купот

Енди Мареј е разочаран од новата рана елиминација на еден Мастерс, откако на собирот во Индијан Велс немаше сили за надигрување со Германецот Александар Зверев, кој славеше во два сета. Поранешниот рекет број еден беше видно фрустриран по натпреварот, велејќи дека неговото враќање не оди онака како што очекуваше и откри и дека нема да игра за националниот