притисни ентер »

Пандев: Елмас е нашиот најголем бисер, нашата иднина но честитки за сите момци, го оставија срцето на терен
Пандев: Елмас е нашиот најголем бисер, нашата иднина но честитки за сите момци, го оставија срцето на терен

Пандев: Елмас е нашиот најголем бисер, нашата иднина но честитки за сите момци, го оставија срцето на терен

Горан Пандев е задоволен од прикажаното и триумфот над Словенија, капитенот на Македонија упати многу пофални зборови и за херојот на вечерта, двојниот стрелец Елиф Елмас. Горан Пандев е задоволен од прикажаното и триумфот над Словенија, капитенот на Македонија упати многу пофални зборови и за херојот на вечерта, двојниот стрелец Елиф Елмас. „Црвено-жолтите“

„Маестро“ Елмас ја фрли Словенија на колена!

„Маестро“ Елмас ја фрли Словенија на колена!

Елиф Елмас покажа зошто го сметаат за еден од најталентираните млади фудбалери во Европа, откако со неговите два гола, Македонија стигна до клучна 2:1 победа над Словенија во квалификациите за Европското првенство во 2020 година. Фудбалерот на Наполи покажа дека довербата на Карло Анчелоти не е без причина, откако прво во 50. минута постигна прекрасен

Елмас ја фрли Словенија на колена

Елмас ја фрли Словенија на колена

Фото: Дарко Андоновски Елиф Елмас покажа зошто го сметаат за еден од најталентираните млади фудбалери во Европа, откако со неговите два гола Македонија стигна до клучна 2:1 победа над Словенија во квалификациите за ЕП во 2020 година. Фудбалерот на Наполи покажа дека довербата на Карло Анчелоти не е без причина, откако прво во 50-тата минута постигна

„Маестро“ Елмас ја фрли Словенија на колена!

„Маестро“ Елмас ја фрли Словенија на колена!

Елиф Елмас покажа зошто го сметаат за еден од најталентираните млади фудбалери во Европа, откако со неговите два гола, Македонија стигна до клучна 2:1 победа над Словенија во квалификациите за Европското првенство во 2020 година. Фудбалерот на Наполи покажа дека довербата на Карло Анчелоти не е без причина, откако прво во 50. минута постигна прекрасен

Пандев: Елиф е нашиот бисер, во иднина треба да е носителот на оваа репрезентација!

Пандев: Елиф е нашиот бисер, во иднина треба да е носителот на оваа репрезентација!

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев не го криеше задоволството од триумфот против Словенија со кој Македонија остана во трката за водечките две позиции во Групата Г за пласман на ЕП 2020. Пандев не штедеше зборови пофалби и за херојот во триумфот против Словенците, фудбалерот на Наполи – Елиф Елмас. „Одигравме еден одличен натпревар, тактички

Има правда! По поништениот гол, Елмас покажа дека е класа и го лобуваше Облак!

Има правда! По поништениот гол, Елмас покажа дека е класа и го лобуваше Облак!

Новиот фудбалер на Наполи, Елиф Елмас донесе водство на Македонија против Словенија во 50. минута од мечот, неколку минути откако на стартот на второто полувреме судиите му поништија еден (според нас) регуларен гол. Елмас доби одлична топка од капитенот Горан Пандев, и со убав лоб удар успеа да го совлада словенечкиот голман за важно водство.

„Дијамантот“ блесна најсилно досега, два гола на Елмас за голема победа на Македонија

„Дијамантот“ блесна најсилно досега, два гола на Елмас за голема победа на Македонија

Со два гола на Елиф Елмас, Македонија ја победи Словенија со 2-1, голем триумф на нашата репрезентација кој не остава во игра за пласман на Европското првенство. Со два гола на Елиф Елмас, Македонија ја победи Словенија со 2-1, голем триумф на нашата репрезентација кој не остава во игра за пласман на Европското првенство. Македонија одигра одличен

Никогаш северна, САМО МАКЕДОНИЈА - ечеше на Национална Арена Филип Втори

Никогаш северна, САМО МАКЕДОНИЈА - ечеше на Национална Арена Филип Втори

Си викаме ние, никогаш Северна, само Македонија и така на секој натпревар, се спремаме за перформансиииииииии pic.twitter.com/9g61fH5W74 — Демир (@Trollowsky) October 10, 2019 Со два гола на Елиф Елмас, Македонија ја победи Словенија со 2-1, голем триумф на нашата репрезентација кој не остава во игра за пласман на Европското првенство. Македонија одигра

Браво Елмас: голема победа за Македонија

Браво Елмас: голема победа за Македонија

Со два гола на Елиф Елмас, Македонија ја победи Словенија со 2-1, голем триумф на нашата репрезентација кој не остава во игра за пласман на Европското првенство. Македонија одигра одличен натпревар против Словенија, Елиф Елмас блесна, нашата репрезентација има голема ѕвезда која допрва ќе сјае. Нашите фудбалери беа подобри во текот на целиот натпревар,

Елмас: Горд на мене и на мојата Македонија!

Елмас: Горд на мене и на мојата Македонија!

Двојниот стрелец за Македонија во победата од 2:1 против Словенија во квалификациите за Европското првенство во фудбал, Елиф Елмас, своето задоволство го изрази и на Фејсбук.