притисни ентер »

Кек: Македонија победи повеќе од заслужено
Кек: Македонија победи повеќе од заслужено

Кек: Македонија победи повеќе од заслужено

Селекторот на Словенија, Матијаш Кек го признава поразот, вели дека нашата репрезентација ги заслужила трите бодови. Селекторот на Словенија, Матијаш Кек го признава поразот, вели дека нашата репрезентација ги заслужила трите бодови. Македонија одигра одличен натпревар, ја надигра Словенија и ја совлада со 2-1. Словенците одиграа далеку од посакуваното

Кек: Немаше излез, Македонците заслужено победија

Кек: Немаше излез, Македонците заслужено победија

Матјаж Кек беше доста дрзок на прес-конференцијата пред мечот во Скопје и со некултурниот гест (седна на столчето предвидено за домашниот селектор) си доби негативен публицитет во македонската јавност, но за разлика од првиот пат, вечерва беше далеку помирен, а причина за тоа беше лекцијата која ја доби неговата селекција на теренот. Македонија комплетно

Кек: Македонија заслужено победи, ние не бевме на потребното ниво

Кек: Македонија заслужено победи, ние не бевме на потребното ниво

Словенија се надеваше на позитивен резултат од Скопје, но Матјаж Кек седна на истото столче (крајно десно) на кое провоцираше на пресот пред мечот и призна дека Македонија беше подобра. Славевме вечерва со 2-1 со двата гола на Елиф Елмас. „Честитки за Македонија, заслужено победи. Ние потфрливме како тим. Колку што бевме добри на мечот на кој ја совладавме

Кек: Бевме преслаби денеска – Македонија потполно си ја заслужи победата!

Кек: Бевме преслаби денеска – Македонија потполно си ја заслужи победата!

Селекторот на словенечката репрезентација Матјаж Кек изјави после победата на Македонија со 2-0 дека избраниците на Игор Ангеловски заслужено си победи во еден од клучните мечеви во овие евроквалификации. Елиф Елмас во два потега го реши словенечкиот тим, по што Кек честиташе за триумфот на македонската селекција. „Честитки за Макеоднија за оваа победа,

Кек: Бевме преслаби за оваа полетна Македонија!

Кек: Бевме преслаби за оваа полетна Македонија!

Ако пред почетокот на натпреварот словенечкиот селектор Матјаж Кек наговестуваше дека цел во Скопје му е да не се повреди некој од клучните фудбалери пред натпреварот со Австрија , целта си ја оствари. Словенците загубија со 2-1 во Скопје, а Кек на прес-конференцијата рече: „Повеќе од заслужена победа на Македонија , бевме преслаби за да очекуваме

Кек призна: Македонија заслужено победи, ние потфрлиме како екипа

Кек призна: Македонија заслужено победи, ние потфрлиме како екипа

Смирен и без ароганција, селекторот на Словенија, Матјаж Кек го честиташе успехот на Македонија на „Тодор Проески.“ Кек потврди дека очекувал многу повеќе од неговите играчи и дека сега ќе престои сериозна анализа за играта пред дуелот со Австрија. „И честитам на Македонија за победата, ја заслужија ние нашата шанса за триумф ќе ја бараме против Австрија

Кек: Не бевме на нивото да победиме, во сите сегменти бевме слаби

Кек: Не бевме на нивото да победиме, во сите сегменти бевме слаби

Селекторот на Словенија, Матјаж Кек на прес-конференцијата ја честиташе победата на Македонија која смета дека е заслжена. Тој ги призна грешките, и рече дека вечерва неговата селекција не заслужи повеќе. „Честитки за Македонија за победата. Едноставно ние не бевме на нивото за да победиме и заслужено сме поразени. Денеска победи Македонија, не би

Матјаж Кек: Само со 120% подготвени и мотивирани играчи, можеме да ја победиме Македонија

Матјаж Кек: Само со 120% подготвени и мотивирани играчи, можеме да ја победиме Македонија

Она реми во Љубљана во март оваа година очигледно оставило силен впечаток кај Словенија. Утрешниот меч на „Тодор Проески“ противникот на Македонија го очекува со голема почит но и со желба за победа. „Не полетавме на време но се консолидиравме и се надевам дека работите ќе се одвиваат како што треба. Екипата е подготвена, јас очекувам добар натпревар