притисни ентер »

Лејвер Купот официјално вметнат во АТП календарот
Лејвер Купот официјално вметнат во АТП календарот

Лејвер Купот официјално вметнат во АТП календарот

Светската тениска федерација АТП официјално го вметна Лејвер Купот во својот календар. Егзибициозниот турнир во кој се среќаваат Европа и остатокот на светот, а е иницијатива на Роџер Федерер, секоја година ќе биде под закрилата на АТП. Годинава во Женева од 20 до 22 септември ќе се одржи третото издание на турнирот, откако претходно домаќини беа Прага