притисни ентер »

Халанд: Кога ќе се пензионирам, ќе одгледувам крави

Халанд: Кога ќе се пензионирам, ќе одгледувам крави

Ерлинг Халанд е на самиот старт од својата фудбалска кариера, но веќе размислува за иднината и животот откако ќе ги закачи копачките. Норвежанецот барем засега не планира да остане во фудбалот откако ќе му заврши играчката кариера туку сака да живее и работи на фарма. „Сакам да возам трактор, да ги хранам кравите или било што. Сигурно ќе имам една

Холанд ќе чува крави кога ќе се повлече од фудбалот

Холанд ќе чува крави кога ќе се повлече од фудбалот

Ерлинг Холанд ќе биде најбараниот играч во летниот преоден рок. Најголемите светски клубови се борат за одличниот напаѓач кој на 79 натпревари постигна 80 гола за Борусија Дортмунд. Борусија има џентлменски договор со Холанд дека тој нема да има никакви проблеми со трансфер ова лето доколку некој плати 75 милиони евра, што ќе се случи. Германскиот

Халанд има уникатен план за периодот откако ќе ја заврши кариерата

Халанд има уникатен план за периодот откако ќе ја заврши кариерата

Ерлинг Халанд е фудбалер на Борусија Дортмунд, кој веќе покажа со каков потенцијал располага и за кој одамна се интересираат сите големи европски клубови. Норвежанецот ќе биде главна трансфер цел на великаните во јуни, а дотогаш ќе ги полни мрежите во дресот на бундеслигашот. Според последното интервју за „Скај“, Халанд има интересен и уникатен план

Халанд: Кога ќе ја завршам кариерата сакам да живеам на фарма

Халанд: Кога ќе ја завршам кариерата сакам да живеам на фарма

Eрлинг Халанд во дресот на Борусија Дортмунд веќе покажа дека располага со голем потенцијал и за него се интересираат голем број европски клубови. Сигурно дека Норвежанецот ќе биде една од главните теми во летниот преоден рок и според многумина ова лето е вистинското за негов нов чекор во кариерата. Сега во интервјуто за „Скај“ Халанд зборуваше за