притисни ентер »

Opel официјално ја покажа електричната Corsa-e
Opel официјално ја покажа електричната Corsa-e

Opel официјално ја покажа електричната Corsa-e

Објавени се првите официјални фотографии и спецификации за првата електрична Corsa на Opel. The Corsa-e е опремена со батерија од 50 kWh за која Opel тврди дека има досег од 330 километри со едно полнење. Со 30-минутно полнење капацитетот се обновува до 80%, а батеријата има осум години гаранција. Corsa-e има три модули на возење - Normal, Eco, и Sport

ПРЕМИЕРА: Новата Opel Corsa дебитира со електричен погон

ПРЕМИЕРА: Новата Opel Corsa дебитира со електричен погон

Пред само неколку дена ги објавивме официјалните фотографии од новата генерација на Corsa, малиот градски компакт на Opel чија прва генерација се појави на градските улици во веќе далечната 1982 година. Од Opel конечно решија официјално да ни ја претстават најновата, шеста генерација на Corsa, споделувајќи ги истите фотографии но овој пат проследени

Opel Corsa стартува со електричната изведба, дизели и бензинци малку подоцна

Opel Corsa стартува со електричната изведба, дизели и бензинци малку подоцна

Погонот на струја граби напред брзо и без колебање, новата генерација на Opel Corsa ќе биде достапна за нарачки прво во електричната изведба, а потоа ќе следат изведбите со обични мотори. Нема што да се забележи, 136 КС, 330 километри, половина час на брз полнач… Тие што останува да реагираат се само властите. Шестата генерација на Corsa е прв модел

Шестата генерација на Opel Corsa вози на струја

Шестата генерација на Opel Corsa вози на струја

Opel вози електрично. Со новата шеста генерација на Corsa, германскиот производител на автомобили првпат нуди електрична верзија со батерија со опсег од 330 километри (WLTP1, провизорна бројка). Opel го избра најпопуларниот модел на брендот за конечно да ја доведе електричната мобилност. Opel Corsa е апсолутен бестселер. Повеќе од 13,6 милиони примероци

Шестата генерација на Opel Corsa вози на струја

Шестата генерација на Opel Corsa вози на струја

• Новата Opel Corsa-e: нуди електричен возен опсег од 330 километри (WLTP1) • Моќен: 100kW (136 КС) во секоја Corsa-e • Активна безбедност: системите вклучуваат адаптивна помош при забрзување • Светла идеја: IntelliLux LED® матрикс светло за прв пат во сегментот на мали автомобили Риселсхајм. Opel вози електрично. Со новата шеста генерација на Corsa,

Шеста генерација Opel Corsa доаѓа во електрична верзија

Шеста генерација Opel Corsa доаѓа во електрична верзија

• Новата Opel Corsa-e: нуди електричен возен опсег од 330 километри (WLTP1) • Моќен: 100kW (136hp) во секоја Corsa-e • Активна безбедност: системите вклучуваат адаптивна асистенција на брзината • Светла: IntelliLux LED® matrix светло за прв пат во сегментот на мали автомобили Риселхајм. Opel ќе биде електричен. Со новата шеста генерација на Corsa,