притисни ентер »

Нема подобар задник на македонската естрада: Љупка веќе ја нарекуваат македонската Џенифер Лопез
Нема подобар задник на македонската естрада: Љупка веќе ја нарекуваат македонската Џенифер Лопез

Нема подобар задник на македонската естрада: Љупка веќе ја нарекуваат македонската Џенифер Лопез

Младата пејачка им е сериозна конкуренција на колешките! Ако треба да се избере најдобар задник на македонската естрада, тогаш без конкуренција е младата пејачка Љупка Арсовска од бендот „Ди Капо“. Можеби повеќето од вас се уште не слушнале за Љупка, но според многумина, пред неа претстои блескава музичка кариера. Покрај тоа што младата пејачка пее

На „Мис Србија“ се појави „чудна плавуша“, кога дознаа кој е…

На „Мис Србија“ се појави „чудна плавуша“, кога дознаа кој е…

Вниманието на оние што беа на црвениот тепих да го гледаат во живо изборот на „Мис Србија“ го привлече една висока русокоса девојка со многу шминка. Толпата се обидела да открие која е, но малкумина дозна дека всушност гледаат во Стефан Суботиќ, професионален шминкер, кој го следат повеќе од 77.000 луѓе на Инстаграм. За медиумите тој откри дека четири

„Грижете се за себе, за вашите пријатели и за луѓето ...

„Грижете се за себе, за вашите пријатели и за луѓето ...

„Во ред е да не сте во ред“, „Нема потреба да страдате сами во тишина“, „Побарајте помош кога ви е потребна, споделете како се чувствувате“, „Грижете се за себе, за вашите пријатели и за луѓето околу вас“, „Да работиме заедно да ги спречиме самоубиствата“ – ова се само дел од пораките кои денес се шират низ светот за да се одбележи Светскиот ден на

Моден додаток број 1 за сезонава

Моден додаток број 1 за сезонава

Оваа сезона задолжително инвестирајте во различни модели на беретки, тие се апсолутен моден хит. Доколку сакате класичен и елегантен стил сигурно дека во својот ормар имате многу парчиња облека и аксесоари кои никогаш не излегуваат од мода. Но, за да ја надополните својата колекција, оваа сезона задолжително инвестирајте во различни модели на беретки

Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски нè ...

Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски нè ...

Кристина Димитриевска е нашата претставничка на „Miss Globe 2019“. Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски моментално престојува во Албанија, каде оваа година ќе се одржи натпреварот за убавина. Подготовките се веќе започнати и 60-те убавици се претставуваат пред светот во националните костими. Погледнете како изгледа 23-годишната македонска манекенка:

Поранешната сопруга на Кајмакоски со нови провокативни фотографии: Сексапилната Кристина позирала во танга

Поранешната сопруга на Кајмакоски со нови провокативни фотографии: Сексапилната Кристина позирала во танга

Кристина Димитриевска, поранешната сопруга на пејачот Даниел Кајмакоски, редовно ги почестува своите следбеници со провокативни фотографии. Таа деновиве објавува фотографии од изборот за убавина “Miss Globe 2019”, каде настапува како наш претставник, а помеѓу фотографиите со останатите учеснички, Кристина не заборави да објави и неколку провокативни

Креативноста, фантазијата и наоѓањето радост во малите нешта претставени преку фотографиите на @vasilesk_a

Креативноста, фантазијата и наоѓањето радост во малите нешта претставени преку фотографиите на @vasilesk_a

Анита Николовски е забен техничар по професија и добро позната мајка на Инстаграм, чиј талент за фотографирање и креативност ѝ обезбеди голем број следбеници на оваа социјална мрежа. Прочитајте го разговорот со оваа популарна мајка која сподели и неколку корисни совети за жените кои се соочуваат со предизвиците на мајчинството. View this post on Instagram

Македонката Стефани е најзгодната полицајка во земјава

Македонката Стефани е најзгодната полицајка во земјава

Атрактивната Стефани Стојчевска е една од најзгодните полицајки во нашата земја. Стефани, како што објави „Слободен печат“, веќе неколку години е полициски службеник. View this post on Instagram 💋 A post shared by Stefani Stojcevska (@stefanistojcevska) on Aug 16, 2019 at 7:59am PDT View this post on Instagram 💋 A post shared by Stefani Stojcevska

Оваа девојка заслужено ја носи титулата “најзгодна полицајка во Македонија”

Оваа девојка заслужено ја носи титулата “најзгодна полицајка во Македонија”

Атрактивната Стефани Стојчевска е дефинитивно најзгодната полицајка во Скопје, а веруваме и пошироко. Стефани редовно објавува провокативни фотографии на својот Инстаграм профил, со кои ги воодушевува следбениците, особено припадниците на машкиот пол. View this post on Instagram 💋 A post shared by Stefani Stojcevska (@stefanistojcevska) on Sep 15,

Оваа девојка заслужено ја носи титулата “најзгодна полицајка во Македонија”

Оваа девојка заслужено ја носи титулата “најзгодна полицајка во Македонија”

Атрактивната Стефани Стојчевска е дефинитивно најзгодната полицајка во Скопје, а веруваме и пошироко. Стефани редовно објавува провокативни фотографии на својот Инстаграм профил, со кои ги воодушевува следбеници, особено припадниците на машкиот пол. View this post on Instagram A post shared by Stefani Stojcevska (@stefanistojcevska) on Sep 15, 2019