притисни ентер »

Лишен од слобода гостиварец заради обљуба врз 17 годишна малолетничка
Лишен од слобода гостиварец заради обљуба врз 17 годишна малолетничка

Лишен од слобода гостиварец заради обљуба врз 17 годишна малолетничка

Ноќеска, 45 минути после полноќ, полициски службеници од Полициската станица Гостивар лишиле од слобода 31 годишен гостиварец поради сомнение дека во неговиот двор извршил обљуба врз 17-годишна малолетничка од Скопје, со привремено живеалиште во Гостивар, соопшти СВР. Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против

Хрватица физички нападнала полицаец во Гостивар

Хрватица физички нападнала полицаец во Гостивар

Вчера во 14.55 часот на улица „Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар ја лишиле од слобода Е.Ш.(23) од Република Хрватска затоа што физички нападнала полициски службеник кој извршувал службени дејствија. Таа била приведена во полициска станица Гостивар и по целосно документирање нас лучајот против неа

Жител на селото Љубанци физички ја нападнал сопругата, завршил во полиција

Жител на селото Љубанци физички ја нападнал сопругата, завршил во полиција

Министерството за внатрешни работи информираше дека ноќеска во 01:25 часот, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.К.(25) од село Љубанци, скопско, затоа што претходно физички ја нападнал неговата 29-годишна сопруга. Од полицијата информираат дека по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава