притисни ентер »

Стевче Стефановски: БИТОЛСКА И МАКЕДОНСКА СПОРТСКА ЛЕГЕНДА
Стевче Стефановски: БИТОЛСКА И МАКЕДОНСКА СПОРТСКА ЛЕГЕНДА

Стевче Стефановски: БИТОЛСКА И МАКЕДОНСКА СПОРТСКА ЛЕГЕНДА

Зоран Михајлов Бранејќи го голот на популарниот Пелистер, Стефановски стана славен меѓу голманите. -Тој беше член и на првата македонска репрезентација по осамостојувањето на нашата држава,потоа и селектор на националниот тим. -Титула со катарскиот Ал Рајан во Купот на земјите од арапскиот свет. -Со срце и душа со – Пелистер! Еден од оние што го градеа

Работнички неочекувано се сопна против аутсајдерот Скопје

Работнички неочекувано се сопна против аутсајдерот Скопје

Скопје успеа да го изненади Работнички и да победи на Националната Арена „Тодор Проески“ со 0:1. Мечот го реши со автогол Марио Станковски, кој си стрелаше во својата мрежа во 56-тата минута. По еден корнер од левата страна топката го погоди Станковски и се протркала во голот. Работнички пред голот пропушти неколку одлични прилики, а Марио Станковски