притисни ентер »

Скопјанец под истрага за поседување оружје, муниција и дрога
Скопјанец под истрага за поседување оружје, муниција и дрога

Скопјанец под истрага за поседување оружје, муниција и дрога

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за истражна постапка против скопјанец поради недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи од член 396 став 2 во врска со став 1, како и за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори предвидено и казниво по член

Едно лице под истрага за поседување оружје, муниција и дрога

Едно лице под истрага за поседување оружје, муниција и дрога

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело – недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи, како и кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции

Обвинителство отвори истрата за скопјанецот кој беше фатен со дрога и оружје

Обвинителство отвори истрата за скопјанецот кој беше фатен со дрога и оружје

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело – недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи, како и кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции

Уапсен и притвор за 30-годишен скопјанец за поседување на марихуана и оружје

Уапсен и притвор за 30-годишен скопјанец за поседување на марихуана и оружје

Share Tweet Share Share Email Comments Припадници на Единицата за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Скопје при рутински претрес на 30-годишен скопјанец пронашле прво марихуана, а потоа и два пиштоли и муниција во неговиот стан, по што беше поднесена кривична пријава против лицето, пренесува Макфакс . Како што информираат од МВР, на 9 октомври

Скопјанец под истрага за поседување оружје, муниција и дрога

Скопјанец под истрага за поседување оружје, муниција и дрога

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за истражна постапка против скопјанец поради недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи од член 396 став 2 во врска со став 1, како и за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори предвидено и казниво по член

Едно лице под истрага за поседување оружје, муниција и дрога

Едно лице под истрага за поседување оружје, муниција и дрога

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело – недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи, како и кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции

Скопјанец под истрага, го фатиле со оружје и марихуана

Скопјанец под истрага, го фатиле со оружје и марихуана

Обвинителството бара притвор за скопјанец бидејќи сторил две кривични дела. Скопското обвинителство донесе наредба за истражна постапка против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело – недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи, како и кривично дело – неовластено производство и пуштање

Едно лице под истрага за поседување оружје, муниција и дрога

Едно лице под истрага за поседување оружје, муниција и дрога

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело – недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи, како и кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции

Дома му нашле два пиштола и дрога

Дома му нашле два пиштола и дрога

Приведено лице кај кого е најдено оружје и дрога. Имено, Единицата за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Скопје поднесе кривична пријава против 30-годишен скопјанец кај кого при рутинска проверка најпрво била пронајдена дрога, а потоа при претрес на неговиот стан биле пронајдени два пиштола и поголема количина муниција. Полицијата соопштува

Полицијата го фати во Мавровка - Приведен скопјанец

Полицијата го фати во Мавровка - Приведен скопјанец

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело – недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи, како и кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции