притисни ентер »

Влаховиќ прошета во дресот на Јувентус, во соблекувалната го чекаше изненадување
Влаховиќ прошета во дресот на Јувентус, во соблекувалната го чекаше изненадување

Влаховиќ прошета во дресот на Јувентус, во соблекувалната го чекаше изненадување

Српскиот фудбалер Душан Влаховиќ го засили Јувентус, кој официјално го претстави во петокот вечерта. Влаховиќ беше опишан како „тотален напаѓач и сила на природата“, а „Старата дама“ на својот сајт спомена дел од досегашните достигнувања на напаѓачот, за кого плати повеќе од 70 милиони евра. Србинот го доби договорот на животот и тоа токму на неговиот

Јувентус со вордле го најави трансферот Душан Влаховиќ

Јувентус со вордле го најави трансферот Душан Влаховиќ

Јувентус на креативен начин го најави потпишувањето на договорот со српскиот напаѓач, Душан Влаховиќ. Во моментов во светот мега популарна е играта „вордле“ во која луѓето го погодуваат точниот збор. Јувентус се досети токму на овој начин да го најави потписот на Влаховиќ. Правилата на играта се: Се кажуваат зборови, жолтите букви ги има во точниот

Душан Влаховиќ е новата седумка на Јувентус

Душан Влаховиќ е новата седумка на Јувентус

Фиорентина ќе заработи 75 милиони евра а Јувентус за тоа го добива Душан Влаховиќ како големо засилување за нападот на Алегри. Српскиот репрезентативец го официјализираше трансферот во „Старата Дама“ каде ќе заработува по 7 милиони евра годишно до јуни 2026 година. 𝗤𝗨𝗜, 𝗔𝗗𝗘𝗦𝗦𝗢, #𝗗𝗩𝟳 ! 🔥✅ — JuventusFC (@juventusfc) January 28, 2022 Влаховиќ