притисни ентер »

Свети алармот во Ефес, Атаман удри по Мициќ
Свети алармот во Ефес, Атаман удри по Мициќ

Свети алармот во Ефес, Атаман удри по Мициќ

И по четири одиграни кола, актуелниот европски шампион нема победа во Евролигата, а не му оди најдобро ни во домашното првенство каде се мачи за секоја победа. Тоа предизвикува нервоза во редовите на Анадолу Ефес, пред се кај тренерот Ергин Атаман. Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК .

Европскиот шампион во агонија: Олимпија Милано го победи и Ефес, клубот од Истанбул забележа нов пораз

Европскиот шампион во агонија: Олимпија Милано го победи и Ефес, клубот од Истанбул забележа нов пораз

Не оди па не оди на Ефес на почетокот на сезоната во Евролигата. Екипата на Ергин Атаман го забележа и четвртиот пораз. Овојпат Олимпија Милано го победи европскиот шампион со 75:71 на „Мадиоланум форум“. Четири натпревари – четири порази. Тоа е билансот на Василије Мичиќ и неговите пријатели досега во елитното натпреварување. Единствената среќа е

Евролига: Милано со триумф над Анадолу Ефес, Реал Мадрид си поигруваше со Панатинаикос

Евролига: Милано со триумф над Анадолу Ефес, Реал Мадрид си поигруваше со Панатинаикос

Вечерва се одиграа преостанатите мечеви од 4.коло во Евролигата. Прво ЦСКА Москва минимално, со 78-76 успеа да ја победи Ц. Ѕвезда. Најинтересно и највозбудливо беше на мечот меѓу Монако и Барселона, каде имаше продолженија, но сепак на крајот каталонците славеа со 81-85. Во Атина, односно во Пиреја, Олимпијакос немаше поголеми проблеми и успеа да

ПАО падна во Мадрид, „манекените“ му го зедоа скалпот на европскиот првак

ПАО падна во Мадрид, „манекените“ му го зедоа скалпот на европскиот првак

Кошаркарите на Реал Мадрид лесно дојдоа до славје во дуелот од четвртото коло во Евролигата, на свој терен против Панатинаикос со 88-65. „Кралевите“ наметнаа темпо уште на стартот, па иако Грците успеаја да се консолидираат, немаа сили да се вратат. Со фуриозен старт Реал убедливо и двоцифрено поведе. ПАО се враќаше во неколку наврати, беше близу,

Европскиот првак не личи на себе, ги загуби сите четири меча во новата сезона

Европскиот првак не личи на себе, ги загуби сите четири меча во новата сезона

Нов пораз на Анадолу Ефес во Евролигата, вечерва во Милано со 75:71 Анадолу Ефес не личи на екипата што ја брани титулата во Евролигата и вечерва го загуби и четвртиот меч во новата сезона, од Милано на гости со 75:71. Турците водеа со 30:20 и најавија дека конечно ќе победат во четвртото коло, но домашните кошаркари се разиграа и со серија од 22:6

Евролига: Милано со триумф над Анадолу Ефес, Реал Мадрид си поигруваше со Панатинаикос

Евролига: Милано со триумф над Анадолу Ефес, Реал Мадрид си поигруваше со Панатинаикос

Вечерва се одиграа преостанатите мечеви од 4.коло во Евролигата. Прво ЦСКА Москва минимално, со 78-76 успеа да ја победи Ц. Ѕвезда. Најинтересно и највозбудливо беше на мечот меѓу Монако и Барселона, каде имаше продолженија, но сепак на крајот каталонците славеа со 81-85. Во Атина, односно во Пиреја, Олимпијакос немаше поголеми проблеми и успеа да

Во стручниот штаб на европскиот првак работи и 11-годишно дете

Во стручниот штаб на европскиот првак работи и 11-годишно дете

Помагал и околу стратегијата како вечерва да победат на гостувањето Милано Тренерот на турскиот тим Анадолу Ефес, Ергин Атаман потврди дека во неговиот стручен штаб има место и за неговиот 11-годишен син Сарп. Актуелниот европски првак лошо ја започна новата сезона во кошаркарската Евролига и има три порази во исто толку меча. За разлика од Ефес, Милано