притисни ентер »

Синот на Шумахер ја блокираше патеката во Монако
Синот на Шумахер ја блокираше патеката во Монако

Синот на Шумахер ја блокираше патеката во Монако

Синот на легендата Михаел Шумахер – Мик, предизвика мешаница на првата трка во Формула 1 во Монако. Младиот Германец беше на 11-тото место на улиците на Кнежевството, кога тој се обиде прилично ризично да ја надмине Татјана Калдерон во кривината „Раскас“. Шумахер помладиот удри во болидот на Колумбијката, кој се сврте и Мик застана на среде патека

Синот на Шумахер ја блокираше патеката во Монако

Синот на Шумахер ја блокираше патеката во Монако

Синот на легендата Михаел Шумахер – Мик, предизвика мешаница на првата трка во Формула 1 во Монако. Младиот Германец беше на 11-тото место на улиците на Кнежевството, кога тој се обиде прилично ризично да ја надмине Татјана Калдерон во кривината „Раскас“. Шумахер помладиот удри во болидот на Колумбијката, кој се сврте и Мик застана на среде патека

Дежа ви! Мик Шумахер се судри на „Ла раскас“… Слично како тато!

Дежа ви! Мик Шумахер се судри на „Ла раскас“… Слично како тато!

Синот на Михаел Шумахер, Мик, оваа сезона настапува во Формула 2 шампионатот и на денешната прва трка направи нешто што потсети на неговиот татко. Но, не на најдобрите моменти. Мик Шумахер прво извлече фантастично претекнување на стартот на трката, пред да се судри со Татјана Калдерон на кривината „Ла раскас“ предизвикувајќи црвено знаме бидејќи болидите

Дежа ви! Мик Шумахер се судри на „Ла раскас“… Слично како тато!

Дежа ви! Мик Шумахер се судри на „Ла раскас“… Слично како тато!

Синот на Михаел Шумахер, Мик, оваа сезона настапува во Формула 2 шампионатот и на денешната прва трка направи нешто што потсети на неговиот татко. Но, не на најдобрите моменти. Мик Шумахер прво извлече фантастично претекнување на стартот на трката, пред да се судри со Татјана Калдерон на кривината „Ла раскас“ предизвикувајќи црвено знаме бидејќи болидите