притисни ентер »

Надал откри кога ќе ја заврши кариерата
Надал откри кога ќе ја заврши кариерата

Надал откри кога ќе ја заврши кариерата

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, мака мачи со повредите, а сега проговори и за тоа што може да го принуди да се повлече оед тениските терени и да ја заврши кариерата. -Во овој момент не можам ништо да предбидам. Се обидувам да не мислам за годините. Доколку не можам да бидам физички и ментално свеж, ќе се повлечам. Се прашувам колку време ќе помине

Надал конечно со пофални зборови за Ѓоковиќ, но и за Федерер

Надал конечно со пофални зборови за Ѓоковиќ, но и за Федерер

Рафаел Надал со многу  комплименти говореше за своите ривали,  конечно кажа добри зборови и за Новак Ѓоковиќ, не го одмина и Роже Федерер. Шпанецот кој е дел од големата тројка, на последното интервју зборуваше за ривалите Ѓоковиќ и Федерер, за Надал Ноле е играч кој нема слаби страни. „Ѓоковиќ  е едноставно совршен тенисер, тој нема слаби точки. Игра

Надал: Ноле е тенисер без маани, а Роџер е совршен и модерен

Надал: Ноле е тенисер без маани, а Роџер е совршен и модерен

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал не штедеше комплименти во едно од најновите интервјуа кога говореше за големите ривали Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер. Асот од Мајорка кажа дека Србинот е играч без маани, додека за Швајцарецот кажа дека е совршен. „Новак е совршен тенисер, нема слабости. Може да игра еднакво добро на земја, тврда подлога или трева. Оваа

Новак Ѓоковиќ е тенисер без ниедна мана

Новак Ѓоковиќ е тенисер без ниедна мана

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал со недели е на принуден одмор и нема да игра до крајот на сезонта, но затоа имаше само пофални зборови за своите најголеми ривали на теренот Србинот Новак Ѓоковиќ и Швајцарецот Роже Федерер. Тој во интервју за јапонскиот магазин „Буншун“, откри како го доживеал поразот од Новак Ѓоковиќ на Ролан Гарос. -Мислам дека Новак

Рафаел Надал му призна на Новак дека е совршен тенисер, иако му е најголем ривал

Рафаел Надал му призна на Новак дека е совршен тенисер, иако му е најголем ривал

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал во последното интервју дадено за јапонските медиуми, рече дека Новак Ѓоковиќ е совршен тенисер. Рафаел и Новак отсекогаш важеле за големи ривали, а Надал низ годините често го критикуваше Новак, неговата игра, но и однесувањето надвор од теренот. Затоа неговата изјава изненади многумина. „Ѓоковиќ е совршен и беспрекорен

Надал: Ѓоковиќ и Федерер се совршени тенисери

Надал: Ѓоковиќ и Федерер се совршени тенисери

Рафаел Надал, поради повреда, во јуни ја заврши сезоната. Во периодот на рехабилитација, тој дал интервју за јапонскиот магазин Буншун. Надал, во интервјуто, им поделил комплименти на најголемите ривали, Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер. Овие тројца во кариерите освоиле по 20 гренд слем трофеи. „Новак е совршен тенисер, нема слабости. Успешен е на сите

„Ѓоковиќ е совршен тенисер, тој нема ниту една маана!“

„Ѓоковиќ е совршен тенисер, тој нема ниту една маана!“

Рафаел Надал едвај го чека почетокот на следната сезона, за кога е најавено дека ќе се врати на терените, а во меѓувреме будно ги следи случувањата на турнирите, пред сѐ тие поврзани со неговиот најголем конкурент, Новак Ѓоковиќ. Шпанецот и Србинот се изедначени по бројот освоени гренслем-пехари, по 20, колку што има и Роже Федерер, кој уште подолго

ЃОКОВИЌ Е СОВРШЕНСТВО БЕЗ МААНА Најновото интервју на Надал ја изненади спортската јавност

ЃОКОВИЌ Е СОВРШЕНСТВО БЕЗ МААНА Најновото интервју на Надал ја изненади спортската јавност

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го чека почетокот на следната сезона за да се врати на теренот откако подолго време маки мачеше со повредите. А додека одмара и се опоравува, тој најде време да го пофали српскиот ас Новак Ѓоковиќ. Српскиоте тенисер оваа сезона ја достигна бројката од 20 освоени гренд-слемови, колку што имаат Надал и Роџер Федерер, а

Надал: Ѓоковиќ и Федерер се совршени тенисери

Надал: Ѓоковиќ и Федерер се совршени тенисери

Рафаел Надал, поради повреда, во јуни ја заврши сезоната. Во периодот на рехабилитација, тој дал интервју за јапонскиот магазин Буншун. Надал, во интервјуто, им поделил комплименти на најголемите ривали, Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер. Овие тројца во кариерите освоиле по 20 гренд слем трофеи. „Новак е совршен тенисер, нема слабости. Успешен е на сите

Надал: Ѓоковиќ и Федерер се совршени тенисери

Надал: Ѓоковиќ и Федерер се совршени тенисери

Рафаел Надал, поради повреда, во јуни ја заврши сезоната. Во периодот на рехабилитација, тој дал интервју за јапонскиот магазин Буншун. Надал, во интервјуто, им поделил комплименти на најголемите ривали, Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер. Овие тројца во кариерите освоиле по 20 гренд слем трофеи. „Новак е совршен тенисер, нема слабости. Успешен е на сите