притисни ентер »

Ракометарките на Ѓорче Петров изборија осминафинале во Европскиот куп
Ракометарките на Ѓорче Петров изборија осминафинале во Европскиот куп

Ракометарките на Ѓорче Петров изборија осминафинале во Европскиот куп

Ракометарките на Ѓорче Петров се пласираа помеѓу 16 најдобри во Европскиот куп на ЕХФ. Македонскиот тим синоќа во Автокоманда уште еднаш го победија Еупен, овој пат со 48:36. Најефикасни во победничкиот состав беа Коларовска и Ризоска со по 11 голови. На првиот натпревар одигра пред осум дена во Белгија, ЖРК Ѓорче Петров победи со 45:39.

ЖРК Ѓорче Петров во осминафиналето на Европскиот куп на ЕХФ

ЖРК Ѓорче Петров во осминафиналето на Европскиот куп на ЕХФ

ЖРК Ѓорче Петров во осминафиналето на Европскиот куп на ЕХФ Ф.К. Пред 50 секунди Ѓорчепетровки продолжуваат успешно во ракометна Европа/фото: Ѓорче Петров ЖРК Македонскиот женски ракометен клуб Ѓорче Петров продолжува успешно сезонава во Европскиот куп на ЕХФ . Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber По триумфот во првиот меч во Белгија од 45:39,

Ракометарките на Ѓорче Петров изборија осминафинале во Европскиот куп

Ракометарките на Ѓорче Петров изборија осминафинале во Европскиот куп

Ракометарките на Ѓорче Петров се пласираа во осминафиналето на ЕХФ Купот. Тие и по втор пат беа подобри од белгиската екипа Ојпен во втората рунда од квалификациите. Откако првиот меч на гости го добија со 8 разлика (46-39), вечерва пред својата публика „Лавиците“ славеа убедливо со 12 разлика. Иако гостинките во првото полувреме беа рамноправен противник,

Ракометарките на Ѓорче Петров изборија осминафинале во Европскиот куп

Ракометарките на Ѓорче Петров изборија осминафинале во Европскиот куп

Ракометарките на Ѓорче Петров се пласираа помеѓу 16 најдобри во Европскиот куп на ЕХФ. Македонскиот тим синоќа во Автокоманда уште еднаш го победија Еупен, овој пат со 48:36. Најефикасни во победничкиот состав беа Коларовска и Ризоска со по 11 голови. Advertisement На првиот натпревар одигра пред осум дена во Белгија, ЖРК Ѓорче Петров победи со 45:39

Ѓорчепетровки броеја до 48 и обезбедија пласман во осминафиналето на Европскиот Куп

Ѓорчепетровки броеја до 48 и обезбедија пласман во осминафиналето на Европскиот Куп

Екипата на Ѓорче Петров успеа да обезбеди пласман во полуфиналето на Европскиот Куп и тоа откако по вторпат славеше над белгиски Еупен. Минатата седмица македонскиот првак обезбеди триумф од 46:39, додека вечерва беше остварена уште поубедлива победа од 48:36. Избраничките на Симе Симовски имаа проблеми во првиот дел, не успеваа да направат позначајна

Ѓорче Петров со стил до европско осминафинале: Нови 48 гола во мрежата на Еупен

Ѓорче Петров со стил до европско осминафинале: Нови 48 гола во мрежата на Еупен

Ракометарките на Ѓорче Петров остварија уште еден одличен успех на европската сцена откако успеаја да се пласираат во осминафиналето од Европскиот куп на ЕХФ, третото по квалитет натпреварување во женскиот ракомет. Македонскиот состав за противник го имаше белгиски Еупен, кого скопскиот клуб два пати убедливо го доби за заслужен пласман во следната

Ѓорче Петров со 94 гола до осминафиналето во Европскиот куп

Ѓорче Петров со 94 гола до осминафиналето во Европскиот куп

Македонскиот шампион Ѓорче Петров помина уште една пречка во Европскиот куп на ЕХФ откако и на домашен терен убедливо го совлада белгискиот Еупен. По триумфот на гости со 46-39, вечерва Ѓорче Петров славеше уште поубедливо, со 48-36 и како најефикасна екипа, со вкупно 94 постигнати гола обезбеди пласман во осминафиналето од европското натпреварување

Ѓорчепетровки вторпат го „преслушаа“ Еупен, за осминафинале во Европскиот куп

Ѓорчепетровки вторпат го „преслушаа“ Еупен, за осминафинале во Европскиот куп

Ракометарките на Ѓорче Петров се пласираа во осминафиналето на Европскиот куп на ЕХФ, откако вторпат убедливо го совладаа Еупен со 48-36. На првиот меч во Белгија „лавиците“ победија со 46-39, па сега одново постигнаа многу голови и во салата „Автокоманда“. Белгијките по подобриот старт на македонскиот тим се кренаа и дојдоа до водство од два гола