притисни ентер »

Денес во Србија е Ден на жалост за смртта на тројцата Срби во Бањска
Денес во Србија е Ден на жалост за смртта на тројцата Срби во Бањска

Денес во Србија е Ден на жалост за смртта на тројцата Срби во Бањска

Денеска во Србија е Ден на жалост поради смртта на тројцата Срби од северот на Косово кои загинаа во конфликт со косовската полиција во селото Бањска, а уште од синоќа белграѓани пред црквата Свети Сава во Врачар запалија свеќи за загинатите Срби кои загинаа во конфликтот во Бањска, јави дописникот на МИА од Белград. Одлуката за прогласување на Ден

Денес во Србија е Ден на жалост за смртта на тројцата Срби во Бањска

Денес во Србија е Ден на жалост за смртта на тројцата Срби во Бањска

Денеска во Србија е Ден на жалост поради смртта на тројцата Срби од северот на Косово кои загинаа во конфликт со косовската полиција во селото Бањска, а уште од синоќа белграѓани пред црквата Свети Сава во Врачар запалија свеќи за загинатите Срби кои загинаа во конфликтот во Бањска, јави дописникот на МИА од Белград. Одлуката за прогласување на Ден

Тоа е измама, можете да видите снег, вели Дачиќ за снимка од инцидентот на Косово

Тоа е измама, можете да видите снег, вели Дачиќ за снимка од инцидентот на Косово

Фото: Принтскрин/Индекс Српскиот министер за надворешни работи и вицепремиер Ивица Дачиќ за време на гостувањето на РТС изјави дека Албин Курти е единствениот виновен за она што се случи на Косово викендов. Тој истакна дека не му е јасно според кој член од Резолуцијата 1244 или од Бриселскиот договор косовската полиција се наоѓа на северот на Косово

Денес во Србија е Ден на жалост за смртта на тројцата Срби во Бањска

Денес во Србија е Ден на жалост за смртта на тројцата Срби во Бањска

Денеска во Србија е Ден на жалост поради смртта на тројцата Срби од северот на Косово кои загинаа во конфликт со косовската полиција во селото Бањска, а уште од синоќа белграѓани пред црквата Свети Сава во Врачар запалија свеќи за загинатите Срби кои загинаа во конфликтот во Бањска, јави дописникот на МИА од Белград. Одлуката за прогласување на Ден

Во Србија е Ден на жалост за смртта на тројцата Срби во Бањска

Во Србија е Ден на жалост за смртта на тројцата Срби во Бањска

Денеска во Србија е Ден на жалост поради смртта на тројцата Срби од северот на Косово кои загинаа во конфликт со косовската полиција во селото Бањска, а уште од синоќа белграѓани пред црквата Свети Сава во Врачар запалија свеќи за загинатите Срби кои загинаа во конфликтот во Бањска, јави дописникот на МИА од Белград. Одлуката за прогласување на Ден

Дачиќ: Немам информации дали Радоичиќ е на видеото од Бањска, но се гледа дека не е направено  на денот на нападот

Дачиќ: Немам информации дали Радоичиќ е на видеото од Бањска, но се гледа дека не е направено на денот на нападот

Дачиќ вели дека косовскиот премиер Албин Курти е „единствениот виновен за се што се случи“ и додаде дека Белград не оправдува никакви насилни дејствија Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ вели дека не знае дали на видеото што го објави шефот на косовската полиција Џелал Свечла се наоѓа потпретседателот на Српската листа, Милан Радоичиќ,

Денес во Србија е Ден на жалост за смртта на тројцата Срби во Бањска

Денес во Србија е Ден на жалост за смртта на тројцата Срби во Бањска

Денеска во Србија е Ден на жалост поради смртта на тројцата Срби од северот на Косово кои загинаа во конфликт со косовската полиција во селото Бањска, а уште од синоќа белграѓани пред црквата Свети Сава во Врачар запалија свеќи за загинатите Срби кои загинаа во конфликтот во Бањска, јави дописникот на МИА од Белград. Одлуката за прогласување на Ден

Денес во Србија е Ден на жалост за смртта на тројцата Срби во Бањска

Денес во Србија е Ден на жалост за смртта на тројцата Срби во Бањска

Денес во Србија е Ден на жалост за смртта на тројцата Срби во Бањска Денеска во Србија е Ден на жалост поради смртта на тројцата Срби од северот на Косово кои загинаа во конфликт со косовската полиција во селото Бањска, а уште од синоќа белграѓани пред црквата Свети Сава во Врачар запалија свеќи за загинатите Срби кои загинаа во конфликтот во Бањска,

ДРОН ГИ СНИМИЛ ТЕРОРИСТИТЕ ВО БАЊСКА: „Срби се осомничени за тероризам“, косовската полиција тврди дека политичар им бил предводник, еве кој

ДРОН ГИ СНИМИЛ ТЕРОРИСТИТЕ ВО БАЊСКА: „Срби се осомничени за тероризам“, косовската полиција тврди дека политичар им бил предводник, еве кој

Добивај вести на Viber Двајца Срби осомничени за тероризам во Бањска добија едномесечен притвор, по сослушувањето во судот во Приштина. Министерот за внатрешни работи на Косово, Џељаљ Свечља објави видео на кое се гледаат вооружени лица во Бањска, кои, според Свечља, наводно се предводени од Милан Радоичиќ, потпретседателот на Српската листа. Дрон