притисни ентер »

329 новозаболени од Ковид-19, починале 18 луѓе
329 новозаболени од Ковид-19, починале 18 луѓе

329 новозаболени од Ковид-19, починале 18 луѓе

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.045 тестирања, а регистрирани се 329 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 178, Велес – 27, Куманово – 20, Прилеп – 16, Штип – 13, Струмица – 10, Охрид – 9, Tетово, Пробиштип и Кочани – по 8, Битола – 7, Кочани и Гевгелија

329 новозаболени од Ковид-19, починале 18 луѓе

329 новозаболени од Ковид-19, починале 18 луѓе

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.045 тестирања, а регистрирани се 329 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 178, Велес – 27, Куманово – 20, Прилеп – 16, Штип – 13, Струмица – 10, Охрид – 9, Tетово, Пробиштип и Кочани – по 8, Битола – 7, Кочани и Гевгелија

Регистрирани 329 нови случаи на Ковид-19: Починале 13 лица

Регистрирани 329 нови случаи на Ковид-19: Починале 13 лица

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува 197.091. Оздравени се 200 пациенти – во изминативе 24 часа пријавени се 13 починати лица. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24

Регистрирани 13 смртни случаи и 329 новозаразени од ковид-19

Регистрирани 13 смртни случаи и 329 новозаразени од ковид-19

Фото: Игор Бансколиев Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направени се 3.045 тестирања, а регистрирани се 329 нови случаи на ковид-19. По градови: Скопје – 178, Велес – 27, Куманово – 20, Прилеп – 16, Штип – 13, Струмица – 10, Охрид – 9, Тетово, Пробиштип и Кочани – по

329 нови позитивни случаи, вкупно 18 починати

329 нови позитивни случаи, вкупно 18 починати

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со Ковид-19 изнесува 197.091 Оздравени се 200 пациенти – во изминативе 24 часа пријавени се 13 починати лица. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:

Уште 18 починати и 329 нови случаи на ковид-19, оздравени се 200 пациенти

Уште 18 починати и 329 нови случаи на ковид-19, оздравени се 200 пациенти

Во изминатите 24 часа се направени 3.045 тестирања и регистрирани се 329 нови случаи на ковид-19. Оздравени се 200 пациенти, а пријавени се 13 починати лица на возраст од 57 до 91 година. Дополнително пријавени се уште 5 починати лица, со датум на смрт од 20.09.2021 до 02.10.2021 година, на возраст од 49 до 86 години, информира Министерството за здравство

Вкупно 18 починати од коронавирус, од кои 5 изминатиов месец, уште 329 позитивни од 3.45 тестови

Вкупно 18 починати од коронавирус, од кои 5 изминатиов месец, уште 329 позитивни од 3.45 тестови

Вкупно 18 починати од ковид-19, од кои 5 во периодот од 20 септември до 2 октомври, и 329 позитивни од 3.045 тестирања се регистрирани во зиминативе 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 13 починати лица, 6 од Скопје (91г, 88г, 79г, 78г,69г и 68г), 3 од Велес (86г, 72г и 57г) и по едно од Прилеп

329 нови случаи на Ковид-19, 13 починати лица

329 нови случаи на Ковид-19, 13 починати лица

Фото: Б. Грданоски Нови 329 позитивни случаи на КОВИД-19 од 3045 тестирања, 200 оздравени и 13 починати се регистрирани во изминатите 24 часа. Дополнително, има пријавено уште пет починати со дијагноза КОВИД-19 од системот Мој термин во периодот од 20 септември  до 2 октомври 2021. Како што соопшти Министерството за здравство, согласно податоците од