притисни ентер »

ПАРАГОН УРБАНА ВИНАРИЈА со најмногу медали на саемот за вино во Белград

ПАРАГОН УРБАНА ВИНАРИЈА со најмногу медали на саемот за вино во Белград

54 Споделувања Share Tweet Белград, [20.11.2023] – ПАРАГОН УРБАНА ВИНАРИЈА, светилник на извонредноста во светот на производството на вино, гордо објавува извонредно достигнување на неодамна завршениот саем на вино во Белград. Нашите вина се почестени со неверојатни 10 медали, потврдувајќи ја нашата посветеност на изработката на исклучителни берби

Парагон урбана винарија со најмногу медали на саемот за вино во Белград

Парагон урбана винарија со најмногу медали на саемот за вино во Белград

ПАРАГОН УРБАНА ВИНАРИЈА, светилник на извонредноста во светот на производството на вино, гордо објавува извонредно достигнување на неодамна завршениот саем на вино во Белград. Нашите вина се почестени со неверојатни 10 медали, потврдувајќи ја нашата посветеност на изработката на исклучителни берби што го плени вкусот на секој љубител на виното. Медалите

ПАРАГОН УРБАНА ВИНАРИЈА со најмногу медали на саемот за вино во Белград

ПАРАГОН УРБАНА ВИНАРИЈА со најмногу медали на саемот за вино во Белград

ПАРАГОН УРБАНА ВИНАРИЈА, светилник на извонредноста во светот на производството на вино, гордо објавува извонредно достигнување на неодамна завршениот саем на вино во Белград. Нашите вина се почестени со неверојатни 10 медали, потврдувајќи ја нашата посветеност на изработката на исклучителни берби што го плени вкусот на секој љубител на виното. Медалите

ПАРАГОН УРБАНА ВИНАРИЈА со најмногу медали на саемот за вино во Белград

ПАРАГОН УРБАНА ВИНАРИЈА со најмногу медали на саемот за вино во Белград

Белград, [20.11.2023] – ПАРАГОН УРБАНА ВИНАРИЈА, светилник на извонредноста во светот на производството на вино, гордо објавува извонредно достигнување на неодамна завршениот саем на вино во Белград. Нашите вина се почестени со неверојатни 10 медали, потврдувајќи ја нашата посветеност на изработката на исклучителни берби што го плени вкусот на секој

Виното Вранец – Требеништа на Охридската S&S винарија освои бронзен медал на саемот „Винска визија на Отворен Балкан“ во Белград

Виното Вранец – Требеништа на Охридската S&S винарија освои бронзен медал на саемот „Винска визија на Отворен Балкан“ во Белград

Охрид, 20. ноември 2023 (ОХРИДПРЕС) – Виното Вранец – Требеништа на Охридската S&S винарија освои бронзен медал на саемот „Винска визија на Отворен Балкан“ кој се одржа во Белград, Србија. – Бронзен медал за нашиот Вранец – Требеништа, со освоени 86 поени. Втора година како учесници, позитивни коментари за нашите вина, преубава атмосфера, успешно завршена

ПАРАГОН УРБАНА ВИНАРИЈА со најмногу медали на саемот за вино во  Белград

ПАРАГОН УРБАНА ВИНАРИЈА со најмногу медали на саемот за вино во Белград

ПАРАГОН УРБАНА ВИНАРИЈА, светилник на извонредноста во светот на производството на вино, гордо објавува извонредно достигнување на неодамна завршениот саем на вино во Белград. Нашите вина се почестени со неверојатни 10 медали, потврдувајќи ја нашата посветеност на изработката на исклучителни берби што го плени вкусот на секој љубител на виното, соопштија

Министерот Николовски годинава очекува рекорден извоз на вино

Министерот Николовски годинава очекува рекорден извоз на вино

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски очекува годинава да бидат срушени рекордите за извезено вино. Тој вели дека македонското вино е нашиот најголем амбасадор и дека се отвараат нови пазари како што се Кореја, Бразил и други држави во светот. „Сите политики што ги водиме се во правец да произведуваме финален производ

Николовски од Белград: Поддршката дава резултат, винскиот сектор станува моторот на домашната економија

Николовски од Белград: Поддршката дава резултат, винскиот сектор станува моторот на домашната економија

Овие денови на вториот по ред саем Wine Vision во Белград, сме земја со најголем број на винарии изложувачи. Претставени со 74 винарии и дестилерии и над 1000 етикети вино, што е скоро двојно повеќе од минатата година, истакна министерот Љупчо Николовски за вестите на Сител телевизија, од самот во Белград. Тој додаде и дека меѓу винариите, како лани

Николовски: Очекувам годинава да бидат срушени рекордите за извезено вино

Николовски: Очекувам годинава да бидат срушени рекордите за извезено вино

Во интервју за МИА, вели дека македонското вино е нашиот најголем амбасадор и дека се отвараат нови пазари како што се Кореја, Бразил и други држави во светот. - Сите политики што ги водиме се во правец да произведуваме финален производ и токму затоа оваа година за 12 милиони евра е зголемен извозот на флаширано вино, а паѓа извозот на наливно вино