притисни ентер »

Полицијата со солзавец ги растера демонстрантите пред српското собрание, кои протестираат поради враќањето на полицискиот час
Полицијата со солзавец ги растера демонстрантите пред српското собрание, кои протестираат поради враќањето на полицискиот час

Полицијата со солзавец ги растера демонстрантите пред српското собрание, кои протестираат поради враќањето на полицискиот час

Белградската полиција со солзавец и шок бомби ги растера демонстрантите од пред зградата на српскиот парламент. Вечерашниот протест во Белград почна набрзо по прес-конференцијата на претседателот Александар Вучиќ, кој најави враќање на строгите мерки за спречување на ширење на коронавирусот, вклучувајќи и полициски час од петок. Дел од демонстрантите

ЕСКАЛАЦИЈА НА ПРОТЕСТОТ ПРЕД СОБРАНИЕ: Толпата во Белград извикува „Не го даваме Косово“

ЕСКАЛАЦИЈА НА ПРОТЕСТОТ ПРЕД СОБРАНИЕ: Толпата во Белград извикува „Не го даваме Косово“

Демонстрациите пред Домот на народното С обрание во Белград добија прилично насилен карактер. По упадот во холот на Собранието летаа и бакљи кон зградата! Група демонстранти вечерва насилно упадна во салата во Домот на Народното Собрание, предводена од независниот пратеник Срѓан Ног о . Полицијата успеа да ја истера маса та , но Ного остана во Собранието

ЕСКАЛАЦИЈА НА ПРОТЕСТОТ ПРЕД СОБРАНИЕ: Толпата во Белград извикува „Не го даваме Косово“

ЕСКАЛАЦИЈА НА ПРОТЕСТОТ ПРЕД СОБРАНИЕ: Толпата во Белград извикува „Не го даваме Косово“

Демонстрациите пред Домот на народното С обрание во Белград добија прилично насилен карактер. По упадот во холот на Собранието летаа и бакљи кон зградата! Група демонстранти вечерва насилно упадна во салата во Домот на Народното Собрание, предводена од независниот пратеник Срѓан Ног о . Полицијата успеа да ја истера маса та , но Ного остана во Собранието

Вака изгледаше упадот во српското собрание

Вака изгледаше упадот во српското собрание

Демонстрантите, кои се собраа вечерва пред Домот на народното собрание, го пробија полицискиот кордон и влегоа во холот на Парламентот. Група демонстранти вечерва успеа насилно да влезе во холот во Домот на Народното собрание на Србија, предводена од независниот пратеник Срѓан Ного. Полицијата успеа да ја избрка масата но Ного остана во Собранието

Полицијата ги растерува демонстрантите во Белград со солзавец, тие фрлаат со камења

Полицијата ги растерува демонстрантите во Белград со солзавец, тие фрлаат со камења

Српската полиција во десетина наврати фрли солзавец врз демонстрантите кои денеска излегоа на протест пред српското собрание поради воведувањето на нови рестриктивни мерки против корона вирусот. Меѓутоа, како што јавува телевизијата Н1, дел од демонстрантите упорно се враќаат назад кон собранието, додека дел се упатија кон државната телевизија. Истовремено,

Вака изгледаше упадот во српското собрание

Вака изгледаше упадот во српското собрание

Демонстрантите, кои се собраа вечерва пред Домот на народното собрание, го пробија полицискиот кордон и влегоа во холот на Парламентот. Група демонстранти вечерва успеа насилно да влезе во холот во Домот на Народното собрание на Србија, предводена од независниот пратеник Срѓан Ного. Полицијата успеа да ја избрка масата но Ного остана во Собранието

Бунот во Белград. НАСИЛЕН ВЛЕЗ ВО СОБРАНИЕТО ПРОТИВ ПОЛИЦИСКИ ЧАС И КАРАНТИН!

Бунот во Белград. НАСИЛЕН ВЛЕЗ ВО СОБРАНИЕТО ПРОТИВ ПОЛИЦИСКИ ЧАС И КАРАНТИН!

Група студенти тргнаа од Студентскиот град во Нов Белград кон центарот со цел да им се придружат на собраните кои протестираат на улица веќе два и пол часа. Се проетестира против одлуката ан владата да воведе полициски час заради зголемениот број заболени од корона вирус. Со звуците на свирежи и извици, студентите се упатија кон градот, каде што први

Протест во Белград, упад и во Собранието

Протест во Белград, упад и во Собранието

Граѓани во Белград, кои се собраа вечерва пред српското Собрание, незадоволни од повторното воведување полициски час, ги пробија вратите на Собранието и влегоа во зградата. Според локалните медиуми, полицијата употребила сила во обидот да ги спречи. Стотици граѓани се собраа вечерва поради најавата дека од петок ќе биде воведен полициски час со цел

Бунот во Белград. НАСИЛЕН ВЛЕЗ ВО СОБРАНИЕТО ПРОТИВ ПОЛИЦИСКИ ЧАС И КАРАНТИН!

Бунот во Белград. НАСИЛЕН ВЛЕЗ ВО СОБРАНИЕТО ПРОТИВ ПОЛИЦИСКИ ЧАС И КАРАНТИН!

Група студенти тргнаа од Студентскиот град во Нов Белград кон центарот со цел да им се придружат на собраните кои протестираат на улица веќе два и пол часа. Се проетестира против одлуката ан владата да воведе полициски час заради зголемениот број заболени од корона вирус. Со звуците на свирежи и извици, студентите се упатија кон градот, каде што први