притисни ентер »

Новак во полуфинале – Де Минор се повлече
Новак во полуфинале – Де Минор се повлече

Новак во полуфинале – Де Минор се повлече

Алекс де Минор се откажа од понатамошната конкуренција на Вимблдон. Така Новак Ѓоковиќ без борба ќе се пласира во полуфиналето на третиот Грен слем сезонава. A reminder: De Minaur got injured on *match point*. Such bad luck… pic.twitter.com/tyHLvsOx5H — Olly 🎾🇬🇧 (@Olly_Tennis_) July 10, 2024 Австралиецот реши да се повлече поради проблем со колкот

Ѓоковиќ во полуфиналето на Вимблдон без борба: Де Минор се повлече од мечот

Ѓоковиќ во полуфиналето на Вимблдон без борба: Де Минор се повлече од мечот

Алекс де Минор, моментално 10. тенисер на планетата, мораше да го предаде четвртфиналниот меч на Вимблдон против Новак Ѓоковиќ, па Србинот без борба стигна до полуфиналето. Австралиецот објасни зошто бил принуден на тоа. Австралискиот тенисер се повреди на меч топката против Артур Фис, а потоа немаше друг избор освен да се предаде. Разговарал со лекарите

Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на Вимблдон, Де Минор го предаде мечот поради повреда

Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на Вимблдон, Де Минор го предаде мечот поради повреда

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ без борба се пласираше во полуфиналето на Вимблдон , откако Австралиецот Алекс Де Минор го предаде мечот поради повреда со која се здоби на претходниот меч против Артур Фис. Де Минор заработи повреда на мечот со Фис, а на прес-конференцијата по мечот не сакаше да зборува за повредата. Кажа дека ќе најде начин да игра

Ѓоковиќ ќе одмора до полуфинале - Австралиецот Де Минор се повлече пред мечот со Новак

Ѓоковиќ ќе одмора до полуфинале - Австралиецот Де Минор се повлече пред мечот со Новак

Дваесет и пет годишниот Австралиец Алекс Де Минор решил да го предаде мечот со Новак Ѓоковиќ кој беше закажан за четвртфиналната програма денес. Де Минор има проблеми со колкот, а тоа е повреда која ја носи од минатиот меч против Артур Фис. Малерозниот момент за австралискиот тенисер дошол буквално за време на последниот поен против Французинот па

Ѓоковиќ без борба до полуфиналето на Вимблдон

Ѓоковиќ без борба до полуфиналето на Вимблдон

Де Минор заработи повреда на претходниот дуел, имаше проблеми со колкот, неговиот тим направи напор да го оспособи за денешниот меч, но не можеше. Болките биле преголеми и Австралиецот одлучил да го предаде мечот. Ѓоковиќ во полуфиналето ќе игра со подобриот од дуелот меѓу Лоренцо Мусети и Тејлор Фриц. Во првото полуфинале кое беше формирано вчера,

Новак во полуфинале – Де Минор се повлече

Новак во полуфинале – Де Минор се повлече

Алекс де Минор се откажа од понатамошната конкуренција на Вимблдон. Така Новак Ѓоковиќ без борба ќе се пласира во полуфиналето на третиот Грен слем сезонава. A reminder: De Minaur got injured on *match point*. Such bad luck… pic.twitter.com/tyHLvsOx5H — Olly (@Olly_Tennis_) July 10, 2024 Австралиецот реши да се повлече поради проблем со колкот и повреда

Ѓоковиќ без борба до полуфиналето на Вимблдон, Де Минаур се повлече од турнирот

Ѓоковиќ без борба до полуфиналето на Вимблдон, Де Минаур се повлече од турнирот

Лондон – Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на Вимблдон 2024 година без меч во четвртфиналната фаза. Неговиот противник Алекс де Минаур од Австралија го предаде мечот поради повреда. Де Минаур се повреди на крајот од осминафиналето со Французинот Артур Фиерс. По мечот 25-годишниот тенисер со куцање го напушти теренот. Сепак,

Новак Ѓоковиќ во полуфинале на Вимблдон: Де Минор се повлече поради повреда!

Новак Ѓоковиќ во полуфинале на Вимблдон: Де Минор се повлече поради повреда!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ без борба се пласираше во полуфиналето на Вимблдон, откако неговиот денешен четвртфинален противник Алекс Де Минор поради повреда се повлече од грандслем турнирот. По повредата која ја доби на мечот против Артур Фис, Де Минор денеска одлучи да не ги продолжи натпреварите на Вимблдон, откажувајќи го дуелот со Ѓоковиќ.

Ѓоковиќ во полуфиналето на Вимболдон без борба: Де Минор се повлече од мечот

Ѓоковиќ во полуфиналето на Вимболдон без борба: Де Минор се повлече од мечот

Алекс де Минор, моментално 10. тенисер на планетата, мораше да го предаде четвртфиналниот меч на Вимблдон против Новак Ѓоковиќ, па Србинот без борба стигна до полуфиналето. Австралиецот објасни зошто бил принуден на тоа. Австралискиот тенисер се повреди на меч топката против Артур Фис, а потоа немаше друг избор освен да се предаде. Разговарал со лекарите