притисни ентер »

Уште еден тежок удар за Холандија – И Компмајнерс ќе го пропушти ЕУРО 2024
Уште еден тежок удар за Холандија – И Компмајнерс ќе го пропушти ЕУРО 2024

Уште еден тежок удар за Холандија – И Компмајнерс ќе го пропушти ЕУРО 2024

Одличниот играч за врска на Аталанта и на холандската репрезентација, Теун Копмајнерс (26), отпадна од списокот за ЕП само пет дена пред првиот натпревар на Холандија. Причината е бизарна. Пред синоќешниот натпревар против Исланд, Копмајнерс самиот се повредил на загревањето. Холандскиот фудбалски сојуз штотуку објави дека Копмајнерс мора да го пропушти

Матсен од Дортмунд како замена за повредениот Де Јонг

Матсен од Дортмунд како замена за повредениот Де Јонг

Репрезентацијата на Холандија е принудена да прави измени непосредно пред Европското првенство. Со сигурност од комбинација за настап отпадна Френки Де Јонг. Фудбалерот на Барселона се бореше да ја надмине повредата која го мачи пролетва, меѓутоа не успеа во својата намера. Селекторот Роналд Куман потврди дека Де Јонг нема да патува со репрезентацијата

Уште еден тежок удар за Холандија – И Компмајнерс ќе го пропушти ЕУРО 2024

Уште еден тежок удар за Холандија – И Компмајнерс ќе го пропушти ЕУРО 2024

Одличниот играч за врска на Аталанта и на холандската репрезентација, Теун Копмајнерс (26), отпадна од списокот за ЕП само пет дена пред првиот натпревар на Холандија. Причината е бизарна. Пред синоќешниот натпревар против Исланд, Копмајнерс самиот се повредил на загревањето. Холандскиот фудбалски сојуз штотуку објави дека Копмајнерс мора да го пропушти

Холандија во паника: По Де Јонг и Копмајнерс нема да игра на ЕП 2024

Холандија во паника: По Де Јонг и Копмајнерс нема да игра на ЕП 2024

Холандската фудбалска репрезентација ќе биде сериозно ослабена на Европското првенство во Германија со неиграњето на Френки де Јонг, кој дефинитивно отпадна од комбинација поради повреда. Селекторот Роналд Куман има нова главоболка, бидејќи и Теун Копмајнерс ја напушти репрезентацијата поради повреда.  Фудбалерот на Аталанта се повреди сам при загревањето

Куман жестоко ја нападна Барселона за „случајот Де Јонг“: Ја плаќаме цената поради нив

Куман жестоко ја нападна Барселона за „случајот Де Јонг“: Ја плаќаме цената поради нив

Френки Де Јонг вложи максимален напор да му стави на располагање на националниот тим, од една страна да им помогне на своите соиграчи, но секако и да си го исполни сонот со играње на Европско првенство. Планот на Холаѓаните беше да го оспособат Френки за последното коло во групата фаза и потоа да биде големо засилување за нокаут фазата, нешто до што

Уште еден тежок удар за Холандија – И Компмајнерс ќе го пропушти ЕУРО 2024

Уште еден тежок удар за Холандија – И Компмајнерс ќе го пропушти ЕУРО 2024

Одличниот играч за врска на Аталанта и на холандската репрезентација, Теун Копмајнерс (26), отпадна од списокот за ЕП само пет дена пред првиот натпревар на Холандија. Причината е бизарна. Пред синоќешниот натпревар против Исланд, Копмајнерс самиот се повредил на загревањето. Холандскиот фудбалски сојуз штотуку објави дека Копмајнерс мора да го пропушти

Блесна во Дортмунд и како замена за повредениот Де Јонг оди на ЕП

Блесна во Дортмунд и како замена за повредениот Де Јонг оди на ЕП

Репрезентацијата на Холандија е принудена да прави измени непосредно пред Европското првенство. Со сигурност од комбинација за настап отпадна Френки Де Јонг. Фудбалерот на Барселона се бореше да ја надмине повредата која го мачи пролетва, меѓутоа не успеа во својата намера. Селекторот Роналд Куман потврди дека Де Јонг нема да патува со репрезентацијата

Френки де Јонг нема да игра на ЕП 2024

Френки де Јонг нема да игра на ЕП 2024

Репрезентативецот на Холандија, Френки де Јонг, поради повреда е исклучен од Европското првенство летово во Германија. Играчот од средниот ред на Барселона страдаше од повторливи проблеми со глуждот во последните месеци и никогаш не се опорави целосно за да биде достапен за Роналд Куман. Дваесет и седум-годишниот играч првично беше вклучен во тимот

„Ризикот на Барселона со Де Јонг го плати Холандија“

„Ризикот на Барселона со Де Јонг го плати Холандија“

Френки Де Јонг еден од клучните фудбалери во системот на холандскиот селектор, Роналд Куман, поради повреда ќе го пропушти Европското првенство. Колку Де Јонг е важен за играта на Холандија, говори и податокот дек селекторот Куман беше подготвен да го однесе на ЕП и по цена да ги пропушти првите два натпревари од групата, против Полска и Франција.

Уште еден тежок удар за Холандија – И Компмајнерс ќе го пропушти ЕУРО 2024

Уште еден тежок удар за Холандија – И Компмајнерс ќе го пропушти ЕУРО 2024

Одличниот играч за врска на Аталанта и на холандската репрезентација, Теун Копмајнерс (26), отпадна од списокот за ЕП само пет дена пред првиот натпревар на Холандија. Причината е бизарна. Пред синоќешниот натпревар против Исланд, Копмајнерс самиот се повредил на загревањето. Холандскиот фудбалски сојуз штотуку објави дека Копмајнерс мора да го пропушти