притисни ентер »

Вучиќ ќе прими трета доза вакцина и ги повика граѓаните да го сторат истото
Вучиќ ќе прими трета доза вакцина и ги повика граѓаните да го сторат истото

Вучиќ ќе прими трета доза вакцина и ги повика граѓаните да го сторат истото

Вучиќ ќе прими трета доза вакцина и ги повика граѓаните да го сторат истото А.Р. Пред 41 секунда Александар Вучиќ/Фото: EPA-EFE/NEMANJA JOVANOVIC Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска на одбележувањето на Денот на безбедносно-информативната агенција рече дека ќе прими трета доза вакцина против коронавирусот и ги повика српските граѓани