притисни ентер »

Некогашна ѕвезда на Кожув во последната секунда ѝ донесе злато на Србија
Некогашна ѕвезда на Кожув во последната секунда ѝ донесе злато на Србија

Некогашна ѕвезда на Кожув во последната секунда ѝ донесе злато на Србија

Поранешниот кошаркар на Кожув, Душан Домовиќ-Булут, одамна важи за можеби најдобриот баскетчија во светот, што кој знае по кој пат го потврди во синоќешното финале на турнирот „Ред Бул халф корт“, кој важи за неофицијално светско првенство во Рим, каде што ѝ донесе злато на Србија буквално во последната секунда. Северните соседи во големото финале