притисни ентер »

Вест Хем победи на Гудисон парк
Вест Хем победи на Гудисон парк

Вест Хем победи на Гудисон парк

Фудбалерите на Вест Хем јунајтед го победија Евртон на „Гудисон парк“ со 1:0, во осмосо коло. Вест Хем предводени од поранешниот тренер на Евртон, Дејвид Мојс, одигра подобра натпревар од својот противник и заслужено ги освои бодовите. Мечот не донесе многу возбудувања, најинтересно беше во финишот на првиот дел кога на Соучек му беше поништен гол

Вест Хем победи на Гудисон парк

Вест Хем победи на Гудисон парк

Фудбалерите на Вест Хем јунајтед го победија Евртон на „Гудисон парк“ со 1:0, во осмосо коло. Вест Хем предводени од поранешниот тренер на Евртон, Дејвид Мојс, одигра подобра натпревар од својот противник и заслужено ги освои бодовите. Мечот не донесе многу возбудувања, најинтересно беше во финишот на првиот дел кога на Соучек му беше поништен гол

Вест Хем со еден гол до три бода на „Гудисон парк“

Вест Хем со еден гол до три бода на „Гудисон парк“

Вест Хем остана непоразен и на четвртото гостување сезонава откако Дејвид Мојес со својот тим триумфираше против поранешниот клуб Евертон со 0-1. „Чеканите“ покажаа поголем ентузијазам да стигнат до цел плен на оваа средба, заслужено стигнувајќи до триумф со голот на дефанзивецот Огбона, постигнат по корнерот што го изведе Боувен. Вест Хем со овој

Вест Хем победи на Гудисон парк

Вест Хем победи на Гудисон парк

Фудбалерите на Вест Хем јунајтед го победија Евртон на „Гудисон парк“ со 1:0, во осмосо коло. Вест Хем предводени од поранешниот тренер на Евртон, Дејвид Мојс, одигра подобра натпревар од својот противник и заслужено ги освои бодовите. Мечот не донесе многу возбудувања, најинтересно беше во финишот на првиот дел кога на Соучек му беше поништен гол

Вест Хем го победи Евертон со голот на Огбона , и се искачи пред „карамелите“ на табелата

Вест Хем го победи Евертон со голот на Огбона , и се искачи пред „карамелите“ на табелата

Фудбалерите на Вест Хем го совладаа Евертон со минимален резултат (1:0) на гости, во рамките на осмото коло од Премиер лигата. Единствениот гол на натпреварот го постигна Анџело Огбона во 74. минута, по корнерот кој го изведе Боуен. „Чеканите“ штотуку ги прегазија „карамелите“ на табелата и сега се шести, со 14 бода, исто колку и Евертон, но со подобра

Вест Хем победи на Гудисон парк

Вест Хем победи на Гудисон парк

Фудбалерите на Вест Хем јунајтед го победија Евртон на „Гудисон парк“ со 1:0, во осмосо коло. Вест Хем предводени од поранешниот тренер на Евртон, Дејвид Мојс, одигра подобра натпревар од својот противник и заслужено ги освои бодовите. Мечот не донесе многу возбудувања, најинтересно беше во финишот на првиот дел кога на Соучек му беше поништен гол

Вест хем го освои „Гудисон парк“ за нови три бода

Вест хем го освои „Гудисон парк“ за нови три бода

Вест хем славеше против Евертон со 1-0 во рамки на осмото коло од англиската Премиерлига и така го прескокна ривалот на шестата позиција на табелата. И на двете страни имаше по неколку добри шанси, но одбраната беше на врвно ниво, па мрежите мируваа сѐ до 74. минута кога Огбона го постигна единствениот гол на мечот за триумф од 1-0 на гостите. Вест

Соучек доби копачка во глава, Вест Хем минимално го „среди“ Евертон

Соучек доби копачка во глава, Вест Хем минимално го „среди“ Евертон

Екипата на Вест Хем Јунајтед забележа нова голема победа во англиската елита, откако на гости кај Евертон славеше со минимални 0-1 (0-1), во натпревар од осмото коло кој беше одбележан по тешката повреда на првата ѕвезда на лондончани, Томас Соучек. Извештај од натпреварот: Иако се очекуваше дека по ремито со Манчестер Јунајтед , Евертон, ќе им се

Вест Хем со гол на Огбона ги грабна бодовите од „Гудисон парк“

Вест Хем со гол на Огбона ги грабна бодовите од „Гудисон парк“

Со голот на дефанзивецот Анџело Огбона во 74. минута, Вест Хем победи на гостувањето кај Евертон со 1:0. Во меч со мал број на шанси, одбранбениот фудбалер се најде највисок во скокот во 74. минута по корнерот на Бовен и со глава го совлада противничкиот голман. Што е интересно „чеканите“ седум премиерлигашки натпревари не знаат за пораз на гостински