притисни ентер »

„ФЛЕРТУВААТ СО НЕОНАЦИСТИТЕ“ Песков е бесен поради одлуката на Вашингтон за Азов
„ФЛЕРТУВААТ СО НЕОНАЦИСТИТЕ“ Песков е бесен поради одлуката на Вашингтон за Азов

„ФЛЕРТУВААТ СО НЕОНАЦИСТИТЕ“ Песков е бесен поради одлуката на Вашингтон за Азов

Кремљ негативно го оцени укинувањето на забраната на американските власти за испорака на оружје на украинскиот баталјон Азов, изјави прес-секретарот на рускиот претседател Дмитриј Песков, јавува руската информативна агенција РИА . – Исклучително негативно – изјави тој за новинарите. Опишувајќи го „Азов“, Песков истакна дека „се работи за ултранационалистички

Пресврт: Азов добива американско оружје

Пресврт: Азов добива американско оружје

Администрацијата на САД ја укина забраната за испорака на оружје за украинскиот националистички баталјон „Азов“, објави Вашингтон пост, повикувајќи се на Стејт департментот. Како што се наведува, „Азов“ на тој начин ќе има пристап до истата американска воена помош како и другите единици на вооружените сили на Украина. „Украинската 12-та бригада на

САД  флертуваат со неонацистите,  гласи реакцијата на Кремљ за дозволата на Азов да користи американско оружје

САД флертуваат со неонацистите, гласи реакцијата на Кремљ за дозволата на Азов да користи американско оружје

Кремљ  негативно го  оцени укинувањето на забраната на американските власти за испорака на оружје на украинскиот баталјон Азов* (терористичка организација забранета во Руската Федерација), изјави прес-секретарот на рускиот претседател Дмитриј Песков. Опишувајќи го „Азов“, Песков истакна дека „ се работи за  ултранационалистички вооружени единици“.

Вашингтон пост: Бајден ја укина забраната за употреба на американско оружје од украинскиот полк Азов

Вашингтон пост: Бајден ја укина забраната за употреба на американско оружје од украинскиот полк Азов

Администрацијата на претседателот Џо Бајден ќе ја укине забраната на контроверзна украинска воена единица да користи американско оружје, објави „Вашингтон пост“, повикувајќи се на претставници на Стејт департментот. Стејт департментот ја укина десетгодишната забрана за полкот Азов да користи американска обука и оружје, откако по анализа не откри докази

Вашингтон пост: САД ја укина забраната на украинската бригада Азов да користи американско оружје

Вашингтон пост: САД ја укина забраната на украинската бригада Азов да користи американско оружје

Американската администрација ја укина забраната на украинската бригада Азов да користи американско оружје, пишува Вашингтон пост, повикувајќи се на Стејт департментот. Весникот наведува дека портпаролот на Стејт департментот одбил да каже кога е укината забраната и дали американското оружје веќе стигнало до бригадата Азов. Ниту командантите на таа

Вашингтон пост: САД ја укина забраната на украинската бригада Азов да користи американско оружје

Вашингтон пост: САД ја укина забраната на украинската бригада Азов да користи американско оружје

Американската администрација ја укина забраната на украинската бригада Азов да користи американско оружје, пишува Вашингтон пост, повикувајќи се на Стејт департментот. Весникот наведува дека портпаролот на Стејт департментот одбил да каже кога е укината забраната и дали американското оружје веќе стигнало до бригадата Азов. Ниту командантите на таа

Вашингтон пост: Бајден ја укина забраната за употреба на американско оружје од Азов

Вашингтон пост: Бајден ја укина забраната за употреба на американско оружје од Азов

Стејт департментот ја укина десетгодишната забрана за полкот Азов да користи американска обука и оружје, откако по анализа не откри докази за кршење на човековите права од страна на единицата, објави весникот. Актот Лихи забранува давање американска воена помош за странски воени единици за кои е утврдено дека извршиле кршење на човековите права. Азовскиот

Вашингтон пост: Бајден ја укина забраната за употреба на американско оружје од Азов

Вашингтон пост: Бајден ја укина забраната за употреба на американско оружје од Азов

Стејт департментот ја укина десетгодишната забрана за полкот Азов да користи американска обука и оружје, откако по анализа не откри докази за кршење на човековите права од страна на единицата, објави весникот. Актот Лихи забранува давање американска воена помош за странски воени единици за кои е утврдено дека извршиле кршење на човековите права. Азовскиот

Вашингтон пост: Бајден ја укина забраната за употреба на американско оружје од Азов

Вашингтон пост: Бајден ја укина забраната за употреба на американско оружје од Азов

Стејт департментот ја укина десетгодишната забрана за полкот Азов да користи американска обука и оружје, откако по анализа не откри докази за кршење на човековите права од страна на единицата, објави весникот. Актот Лихи забранува давање американска воена помош за странски воени единици за кои е утврдено дека извршиле кршење на човековите права. Азовскиот

Вашингтон пост: Бајден ја укина забраната за употреба на американско оружје од украинскиот полк Азов

Вашингтон пост: Бајден ја укина забраната за употреба на американско оружје од украинскиот полк Азов

68 Споделувања Share Tweet Администрацијата на претседателот Џо Бајден ќе ја укине забраната на контроверзна украинска воена единица да користи американско оружје, објави „Вашингтон пост“, повикувајќи се на претставници на Стејт департментот. Стејт департментот ја укина десетгодишната забрана за полкот Азов да користи американска обука и оружје, откако