притисни ентер »

Четири граѓани каснати од кучиња низ Македонија
Четири граѓани каснати од кучиња низ Македонија

Четири граѓани каснати од кучиња низ Македонија

Четири лица вчера биле нападнати од кучиња во различни градови во Македонија. Четири лица вчера биле нападнати од кучиња во различни градови во Македонија. Вчера во 15.30 во полициската станица во Струга лицето М.М пријавил дека бил каснат од германски овчер на десната рака. Сопственикот на кучето е познат на полицијата. Во Кичево, 65 годишната Н.М

Стружанец каснат од куче германски овчар

Стружанец каснат од куче германски овчар

Струга, 25. мај 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 24-ти овој месец, во 15:30 часот, во Полициската станица во Струга, 49-годишниот М.М. од Струга пријавил дека истиот ден, во 14:00 часот на улицата „Партизанска“ бил каснат од куче германски овчар. – Повредата била во пределот на десната рака, а М.М. изјавил дека го знае сопственикот на кучето. Се преземаат мерки

Жена од Кичево на возраст од 65 години вчера се здоби со повреди од куче-скитник

Жена од Кичево на возраст од 65 години вчера се здоби со повреди од куче-скитник

На 24.05.2019 година во 13.30 часот во Полициската станица Кичево, Н.М.(65) од Кичево пријавила дека истиот ден околу 11.00 часот на ул.„Рудничка“ била касната од куче скитник во пределот на левата потколеница. Извор: МВР /СВР Охрид © Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување

МВР-билтен (ДПЛ)

МВР-билтен (ДПЛ)

На 25.05.2019 година во 03.15 часот на регионалниот пат Радовиш – Штип, пред с.Лакавица, Штипско, полициски службеници запреле патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Р.(34) од Скопје, а во кое се превезувале тројца мигранти од Еритреја. Возачот С.Р. и мигрантите биле приведени во СВР Штип за понатамошна постапка.

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

На 22.05.2019 година во 22.30 часот било пријавено дека непознат сторител извршил разбојништво во спортска обложувалница на ул.„Февруарски Поход“ во Скопје и одзел пари од прометот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. Скопје, 23 мај 2019 (МИА) – СВР Куманово, до Основното јавно обвинителство Куманово, поднесе кривична пријава против М.Д

Жители од Ѓорче Петров и Карпош каснати од кучиња скитници

Жители од Ѓорче Петров и Карпош каснати од кучиња скитници

На 21.05.2019 година во 13:30 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, М.С.(62) од Скопје пријавил дека истиот ден на ул.„Борис Сарафов“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница. На 21.05.2019 година во 23:00 часот во Полициската стница Карпош, С.П.(73) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 17:30 часот на ул.„Шекспирова“ бил