притисни ентер »

Ново видео го прикажува командантот на руската Црноморска флота за кого Украина тврдеше дека го убила
Ново видео го прикажува командантот на руската Црноморска флота за кого Украина тврдеше дека го убила

Ново видео го прикажува командантот на руската Црноморска флота за кого Украина тврдеше дека го убила

Телевизиската станица управувана од руското Министерство за одбрана утринава емитуваше интервју со командантот на Црноморската флота Виктор Соколов – неговото второ видео кое се појави за 24 часа. Овој пат адмирал Соколов изјави дека Црноморската флота работи ефикасно, пренесува новинската агенција Ројтерс. Ако видеото е навистина ново – а не знаеме

Ново видео го прикажува командантот на руската Црноморска флота за кого Украина тврдеше дека го убила

Ново видео го прикажува командантот на руската Црноморска флота за кого Украина тврдеше дека го убила

Телевизиската станица управувана од руското Министерство за одбрана утринава емитуваше интервју со командантот на Црноморската флота Виктор Соколов – неговото второ видео кое се појави за 24 часа. Овој пат адмирал Соколов изјави дека Црноморската флота работи ефикасно, пренесува новинската агенција Ројтерс. Ако видеото е навистина ново – а не знаеме

ВИДЕО | Русија објави снимка од командантот за кого Украинците тврдат дека е мртов

ВИДЕО | Русија објави снимка од командантот за кого Украинците тврдат дека е мртов

ВИДЕО | Русија објави снимка од командантот за кого Украинците тврдат дека е мртов Б.Б. Пред 2 минути усија објави снимка од командантот за кој Украинците тврдат дека го убиле / Фото Твитер принтскрин Руското Министерство за одбрана објави видео на кое се гледа командантот на Црноморската флота на конференција, и покрај тоа што Украина тврди дека го

Ново видео го прикажува командантот на руската Црноморска флота за кого Украина тврдеше дека го убила

Ново видео го прикажува командантот на руската Црноморска флота за кого Украина тврдеше дека го убила

Телевизиската станица управувана од руското Министерство за одбрана утринава емитуваше интервју со командантот на Црноморската флота Виктор Соколов – неговото второ видео кое се појави за 24 часа. Овој пат адмирал Соколов изјави дека Црноморската флота работи ефикасно, пренесува новинската агенција Ројтерс. Ако видеото е навистина ново – а не знаеме

Ново видео го прикажува командантот на руската Црноморска флота за кого Украина тврдеше дека го убила

Ново видео го прикажува командантот на руската Црноморска флота за кого Украина тврдеше дека го убила

Телевизиската станица управувана од руското Министерство за одбрана утринава емитуваше интервју со командантот на Црноморската флота Виктор Соколов – неговото второ видео кое се појави за 24 часа. Овој пат адмирал Соколов изјави дека Црноморската флота работи ефикасно, пренесува новинската агенција Ројтерс. Ако видеото е навистина ново – а не знаеме

Ново видео го прикажува командантот на руската Црноморска флота за кого Украина тврдеше дека го убила

Ново видео го прикажува командантот на руската Црноморска флота за кого Украина тврдеше дека го убила

Телевизиската станица управувана од руското Министерство за одбрана утринава емитуваше интервју со командантот на Црноморската флота Виктор Соколов – неговото второ видео кое се појави за 24 часа. Овој пат адмирал Соколов изјави дека Црноморската флота работи ефикасно, пренесува новинската агенција Ројтерс. Ако видеото е навистина ново – а не знаеме

Нови артилериски напади на Русија врз цивилни цели

Нови артилериски напади на Русија врз цивилни цели

Во новиот артилериски напад на руските трупи во јужните украински региони Никопол и Херсон, биле ранети цивили, додека куќите и инфраструктурата биле оштетени, објавија регионалните власти рано на 27 септември. Ова се случува додека украинските сили продолжуваат со офанзивните операции на југ и исток од земја, јави редакцијата на Радио Слободна Европа

Украински министер: Ако Соколов е мртов, тоа е добра вест

Украински министер: Ако Соколов е мртов, тоа е добра вест

„Ако шефот на руската Црноморска флота е мртов, тоа е добра вест“, изјави украинскиот министер за одбрана Рустем Умеров за Си-ен-ен. За потсетување, Украинците тврдат дека го убиле адмиралот Виктор Соколов во петокот во напад на штабот на флотата на Крим. Admiral Viktor Sokolov appeared in footage of a board meeting of the Russian Ministry of Defence,

Украински министер: Ако Соколов е мртов, тоа е добра вест

Украински министер: Ако Соколов е мртов, тоа е добра вест

„Ако шефот на руската Црноморска флота е мртов, тоа е добра вест“, изјави украинскиот министер за одбрана Рустем Умеров за Си-ен-ен. Admiral Viktor Sokolov appeared in footage of a board meeting of the Russian Ministry of Defence, reportedly on 26 September 2023. pic.twitter.com/01ennBvekE — KIU • Russian Officers killed in Ukraine (@KilledInUkraine)