притисни ентер »

Кадаиф ли е кадаиф…
Кадаиф ли е кадаиф…

Кадаиф ли е кадаиф…

Нашата редовна читателка Викторија Симиќ вели дека кога ќе добие „напад“ за благо, лекот ѝ е само кадаиф, а најдобар е, вели таа, оној од пазарот Тафталиџе. Состојки: 1 пакување кадаиф 200 г путер + за подмачкување на тепсијата 350 г ореви (или повеќе, по ваш вкус) 1 лимон 900 г шеќер 900 мл вода Приготвување: Тепсијата се подмачкува. Путерот се топи