притисни ентер »

Пире од компири од Сончева долина
Пире од компири од Сончева долина

Пире од компири од Сончева долина

Од внимателно селектирани компири, за брза и едноставна подготовка на ручек кој лесно се кобинира со разни додатоци. Кремасто и вкусно пире од компири. Начин на подготовка на 120г пакување Инстант пире од компири: 500мл вода се зоврива со 1 лажичка сол. Садот се трга од оган и се додава 250мл ладно млеко. Потоа се додава содржината од ќесата и кратко

Пченкарно брашно од Сончева долина

Пченкарно брашно од Сончева долина

Пченкарното брашно е направено од првокласна пченка. Се употребува за подготовка на пекарски производи. Пченкарното брашно не содржи глутен. Кога се користи за подготовка на леб и пекарски производи се комбинира со други брашна. Идеално е за подготовка на најразновидни иновативни рецепти. Погодно за проја, пченкарни погачи и крокети. Во малопродажните

Палента од Сончева долина

Палента од Сончева долина

Палентата зазема значајно место во нашата традиционална исхрана. Произведена е од првокласно пченкарно зрно. Се одликува со ниска содржина на маснотии и голема впивлива моќ. Се препорачува како храна за лица преосетливи на глутен. Палентата служи за приготвување на најразновидни специјалитети. Погодна за приготвување на качамак и разни оригинални јадења

Ориз од Сончева Долина

Ориз од Сончева Долина

Оризот е основна храна на повеќе од половина жители во светот, изворедно хранлив и богат со минерали и витамини. Поради биолошкиот состав, има важна улога во диеталната исхрана. Брендот Сончева Долина на пакувани зрнести - земјоделски производи има неколку вида на ориз: Интегрален, Домашен, Кочански, Сан Андреа и мелен ориз. Оризот е извор на енергија,

Леќа од Сончева Долина

Леќа од Сончева Долина

Црвена леќа Црвената леќа е еден од најдобрите извори на растителни протеини и растителни влакна, а тоа ја прави важна намирница која треба да биде застапена во вашата исхрана. Таа е богат извор на: минерали, витамини, сложени јаглехидрати, а притоа содржи мало количество на масти и е нискококалорична храна. Во 100 грама црвена леќа има 26 грама протеини,

Грав од Сончева Долина

Грав од Сончева Долина

Белиот грав е вистинска супер храна. Освен што нуди извонредни здравствени придобивки и содржи големи количини на магнезиум, гравот претставува и добар извор на растителни влакна и протеини. Гравот има исклучителна енергетска вредност, а ги содржи и скоро сите есенцијални аминокиселини. Македонската трпеза не може да се замисли без вкусно гравче без