притисни ентер »

Пукотници на средношколски натпревар, играчите паѓаа, луѓето бегаа!
Пукотници на средношколски натпревар, играчите паѓаа, луѓето бегаа!

Пукотници на средношколски натпревар, играчите паѓаа, луѓето бегаа!

Грозоморните сцени се случија во Алабама, САД, по што лекари се борат за животот на едно лице. Станува збор за средношколски натпревар на американски фудбал, при што избило пукање на трибините. Имено, на дуел помеѓу училиштата Вигор и Вилијамсон, четворица гледачи биле повредени, а еден се бори за живот. Се се одвивало на западниот излез од трибината

Ужас на меч од американскиот фудбал: Пукање, меѓу ранетите има и деца

Ужас на меч од американскиот фудбал: Пукање, меѓу ранетите има и деца

Играчите паѓаа на тревата, луѓето во паника бегаа на сите страни Страшни сцени се случија на еден школски меч во американски фудбал во државата Алабама. Се играше средношколски дуел меѓу Вигор и Вилијамсон, кога пред крајот на средбата, неочекувано се слушна пукање со огнено оружје. Инцидентот се случил на влезот од западната страна, а во пукањето

Терористички напад во САД: Пукаа на деца во училишен натпревар во американски фудбал

Терористички напад во САД: Пукаа на деца во училишен натпревар во американски фудбал

Неверојатни сцени на средношколски фудбалски натпревар во САД. Неколку истрели на трибините го прекинаа натпреварот на американскиот фудбал помеѓу средните училишта Вигор и Вилијамсон, а за жал има и жртви . Четири лица се повредени, а едно од нив е во животна опасност. Инцидентот се случи на западната порта на стадионот, непосредно пред крајот на

Ужас на рагби натпревар: Застрелани четири луѓе на трибини!

Ужас на рагби натпревар: Застрелани четири луѓе на трибини!

Неверојатни сцени беа забележани на средношколски натпревар во Америка, откако се случија пукотници на трибините кои го прекинаа натпреварот меѓу Вигор и Вилијамсон. Четири лица се повредени, а едно од нив е во животна опасност откако инцидентот се случи на западниот дел од стадионот во последните минути од мечот. Навивачите почнаа да трчаат кон теренот