Реал победи во Сан Себастијан, еден триумф го дели од шампионската титула

Фудбалерите на Реал Мадрид го совладаа имењакот од Сан Себастијан на „Реале арена“ со 1:0 (1:0) во премиерниот натпревар од 33.коло. На овој начин „кралскиот клуб“ со натпревар повеќе стекна 14 бодови предност во однос на Барселона. Практично само теорија го дели Реал Мадрид од 36. титула во клупската историја. Карло АНчелоти натпреварот го започна

Ѓулер стрелаше, Реал го освои Сан Себастијан

Фудбалерите на Реал Мадрид забележаа победа над Реал Сосиедад од 1-0 во премиерниот натпревар од 33. коло во шпанската Примера. Гостинскиот тренер Карло Анчелоти ги измеша картите, настапи со комбиниран тим, но тоа не беше пречка неговиот тим да дојде до трите бода, односно успешно да го положи последниот испит пред полуфиналното соочување со Баерн

Арда Ѓулер донесе победа за Реал за чекор плус до титулата

Реал Мадрид веќе е на +14 бода предност во однос на второпласираната Барселона по победата од 0-1 на гостувањето против Реал Сосиедад во 33. коло од Ла Лига. Победата за „кралевите“ ја донесе Арда Ѓулер кој доби можност да игра од првата минута, со погодокот во 29. минута од средбата. 🚨🇪🇸 GOAL | Real Sociedad 0-1 Real Madrid | Arda Guler ARDA GULER

Арда Ѓулер човек на одлука, Реал минимално слави во Сан Себастијан

Екипата на Реал Мадрид речиси рутински ја заврши задачата на гостувањето кај Реал Сосиедад и слави со 0-1 (0-1) во натпревар од 33. коло на шпанската Примера . Веројатно со мислите веќе насочени кон Минхен и дуелот со Баерн во полуфиналето на Лигата на шампионите, четата на Карло Анчелоти со комбинирани сили дојде до минимален триумф. Извештај од натпреврот:

Ѓулер со прекрасен гол го приближи Реал Мадрид до титулата

Реал Мадрид вечерва триумфира на гостувањето кај Реал Сосиедад со 1-0 во 33. коло од шпанската Ла Лига, а единствениот погодок беше дело на младиот турски талент Арда Ѓулер. Ѓулер во 29. минута доби прекрасна асистенција од Дани Карвахал и со силен удар ја испрати топката во мрежата на Ремиро. Реал Сосиедад во продолжение имаше неколку шанси, но Кепа