притисни ентер »

Тодески се договори со Бутел: Овде гледам шанса за напредок на мојата игра
Тодески се договори со Бутел: Овде гледам шанса за напредок на мојата игра

Тодески се договори со Бутел: Овде гледам шанса за напредок на мојата игра

Тимот на РК Бутел го обезбеди и второто засилување за натпреварувачката 2024/2025, а тоа е 21-годишниот Теодор Тодески. Тодески потекнува од школата на Прилеп од каде заврши во Скопје каде прво беше дел од Металург, па преку Алкалоид и Мулти Есенс стигна до Бутел со кого потпиша двегодишен договор. Претходно прволигашот го ангажираше репрезентативецот