притисни ентер »

Ракометните надежи моќно го отворија ЕП, Црна Гора беше прочитана и убедливо совладана!
Ракометните надежи моќно го отворија ЕП, Црна Гора беше прочитана и убедливо совладана!

Ракометните надежи моќно го отворија ЕП, Црна Гора беше прочитана и убедливо совладана!

Младинската ракометна репрезентација на Македонија моќно го отвори Европското првенство во Словенија , откако ѝ одржа лекција на соодветната селекција на Црна Гора и со победа од 21-31 ги впиша првите бодови во групата А. Нашите надежи фантастично го отворија денешниот дуел, на кој имаа и поддршка од македонските фанови. Мирче Калајџиески беше вистински