притисни ентер »

Кошаркарот Пау Гасол е одличен и на пингпонгарската маса (снимка)
Кошаркарот Пау Гасол е одличен и на пингпонгарската маса (снимка)

Кошаркарот Пау Гасол е одличен и на пингпонгарската маса (снимка)

Share Tweet Share Share Email Comments Светската кошаркарска легенда, шпанскиот кошаркарски ас Пау Гасол одлично се „забавува“ во Олимпиското село во Токио. 41- годишниот Гасол , кој во Токио по петти пат учествува на Олимписките игри, на паузата меѓу два тренинга најде време да се проба и во друг спорт. По убедливиот триумф на неговата Шпанија против

Легендарниот Пау Гасол одличен и во пинг понг

Легендарниот Пау Гасол одличен и во пинг понг

41- годишниот Гасол кој во Токио по петти пат учествува на едни Олимписки игри на паузата меѓу два тренинга најде време да се проба и во друг спорт. По убедливиот триумф на неговата Шпанија  против домашната Јапонија на игрите во Токио  славниот кошаркар  одлучи да се забавува играјќи пинг понг против сонародничката Галиа Дворак. Високиот центар покажа

Гасол ужива на ЛОИ – играше и пинг-понг

Гасол ужива на ЛОИ – играше и пинг-понг

Легендарниот Пау Гасол ја предводи својата репрезентација на Олимписките игри во Токио, а по победата во кошаркарскиот натпревар против Јапонија, 41-годишникот се „проба“ и во пинг-понг против сонародничката Галиа Дворак. Гасол, за кој ова се петтите Олимписки игри беше и блиску до победа, но на крајот Дворак успеа да ја одбрани честа на „својот“ спорт