притисни ентер »

Даночната управа на Шпанија ја тужи Шакира за долг од над шест милиони евра
Даночната управа на Шпанија ја тужи Шакира за долг од над шест милиони евра

Даночната управа на Шпанија ја тужи Шакира за долг од над шест милиони евра

Шпанските даночни службеници ја обвинуваат Шакира за затајување данок во вредност од над шест милиони евра. Како што пренесуваат странските медиуми, Шакира должи околу 6,7 милиони евра данок на нејзиниот приход во 2018 година. Шакира наводно користела офшор компанија со седиште во друга земја за да избегне плаќање данок. Инаку, ова е второ обвинение

Шакира повторно на суд: Kолумбиската пејачка се соочува со сериозни обвинувања

Шакира повторно на суд: Kолумбиската пејачка се соочува со сериозни обвинувања

Колумбиската пејачка Шакира се соочува со нови обвиненија. Шпанското обвинителство сега ја обвини за измама на државата од 6,7 милиони евра во 2018 година. Веќе се очекува да и се суди во Барселона во ноември поради случајот со неплаќање данок од 14,5 милиони евра за периодот од 2012 до 2014 година. Таа цело време ја негира вината, а во случај да биде

Шакира по вторпат обвинета за затајување на данок, ѝ должи 6,7 милиони евра на Шпанија

Шакира по вторпат обвинета за затајување на данок, ѝ должи 6,7 милиони евра на Шпанија

Колумбиската пејачка Шакира (46) се соочува со ново судење, поради обвинението дека на шпанските даночни власти им должи речиси 6,7 милиони евра. Шпанското државно обвинителство поднесе кривична пријава против пејачката пред судот во Барселона, пренесува „Асошиејтед прес“. Поп-ѕвездата е обвинета дека не платила данок од 6,7 милиони евра за нејзиниот

На Шакира ѝ се заканува затворска казна до осум години, затаила над 14 милиони евра данок

На Шакира ѝ се заканува затворска казна до осум години, затаила над 14 милиони евра данок

Шпанскиот обвинител поднесе второ даночно обвинение против колумбиската пејачка Шакира , обвинувајќи ја за измама на државата од 6,6 милиони евра во 2018 година. Познатата кралица на латино попот веќе треба да оди на суд во ноември во Барселона за случајот со неплаќање даноци во висина од 14,5 милиони евра за периодот 2012-14 година, објави Ројтерс

НОВИ ПРОБЛЕМИ: Шпанскиот обвинител поднесе второ даночно обвинение против Шакира

НОВИ ПРОБЛЕМИ: Шпанскиот обвинител поднесе второ даночно обвинение против Шакира

Шпанскиот обвинител поднесе второ даночно обвинение против колумбиската пејачка Шакира, обвинувајќи ја за измама на државата од 6,6 милиони евра во 2018 година. -Познатата кралица на латино попот веќе треба да оди на суд во ноември во Барселона за случајот со неплаќање даноци во висина од 14,5 милиони евра за периодот 2012-14 година, објави Ројтерс

Нови проблеми за Шакира: Обвинета е за измама, поради огромна сума на пари може да оди во затвор

Нови проблеми за Шакира: Обвинета е за измама, поради огромна сума на пари може да оди во затвор

Нови проблеми за Шакира: Обвинета е за измама, поради огромна сума на пари може да оди во затвор Шпанскиот обвинител поднесе второ даночно обвинение против колумбиската пејачка Шакира, обвинувајќи ја за измама на државата од 6,6 милиони евра во 2018 година. -Познатата кралица на латино попот веќе треба да оди на суд во ноември во Барселона за случајот

Шакира по вторпат обвинета за затајување на данок: На Шпанија ѝ должи 6,7 милиони евра

Шакира по вторпат обвинета за затајување на данок: На Шпанија ѝ должи 6,7 милиони евра

Шакира по вторпат обвинета за затајување на данок: На Шпанија ѝ должи 6,7 милиони евра Ј.С. Пред 3 минути Фото: Instagram / shakira Колумбиската пејачка Шакира (46) се соочува со ново судење, поради обвинението дека на шпанските даночни власти им должи речиси 6,7 милиони евра. Шпанското државно обвинителство поднесе кривична пријава против пејачката

ШАКИРА ПОВТОРНО ОСОМНИЧЕНА ЗА ЗАТАЈУВАЊЕ Шпанскиот обвинител ја обвини дека не платила 6,6 милиони евра данок

ШАКИРА ПОВТОРНО ОСОМНИЧЕНА ЗА ЗАТАЈУВАЊЕ Шпанскиот обвинител ја обвини дека не платила 6,6 милиони евра данок

Шпански обвинител поднесе второ даночно барање против колумбиската пејачка Шакира, обвинувајќи ја за измама на државата од 6,6 милиони евра во 2018 година. Познатата латино пејачка веќе треба да оди на судење во ноември во Барселона за случајот со неплаќање даноци од 14,5 милиони евра за периодот 2012-14 година, објави Ројтерс. Иако таа негира дека

На Шакира ѝ се заканува ново судење во Шпанија, ја тужат за затајување данок

На Шакира ѝ се заканува ново судење во Шпанија, ја тужат за затајување данок

Државното обвинителство поднесе кривична пријава против Колумбијката пред суд во близина на Барселона, изјави денеска портпаролот. Сега судот ќе одлучи дали ќе ѝсе суди на пејачката. Прелиминарната истрага започнала во јули откако даночната управа пријавила два можни прекршоци поврзани со даноците на доход и имот во 2018 година. На Шакира оваа година

На Шакира ѝ се заканува ново судење во Шпанија, ја тужат за затајување данок

На Шакира ѝ се заканува ново судење во Шпанија, ја тужат за затајување данок

Државното обвинителство поднесе кривична пријава против Колумбијката пред суд во близина на Барселона, изјави денеска портпаролот. Сега судот ќе одлучи дали ќе ѝсе суди на пејачката. Прелиминарната истрага започнала во јули откако даночната управа пријавила два можни прекршоци поврзани со даноците на доход и имот во 2018 година. На Шакира оваа година