притисни ентер »

МЗТ во финишот спречи изненадување против ФМП

МЗТ во финишот спречи изненадување против ФМП

Кошаркарите на МЗТ Скопје дојдоа до осмата победа во низа во Првата лига, откако вечерва, на домашен терен, далеку потешко од очекувањата го совладаа аутсајдерот Академија ФМП (79-72). „Металците“ одлично го почнаа мечот. Првата четвртина ја добија со 19-10 и ништо не навестуваше дека натпреварот ќе има неизвесна завршница. Но, откако МЗТ на полувреме

МЗТ во финишот спречи изненадување против ФМП

МЗТ во финишот спречи изненадување против ФМП

МЗТ во финишот спречи изненадување против ФМП С.Д Пред 2 минути Фото: КФСМ Екипата на Навико Академија ФМП му зададе сериозни проблеми на МЗТ Скопје, за тешка победа (79:72) на бранителот на титулата Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Во првиот меч од 11.коло, екипата на МЗТ Скопје Аеродром стигна до планирана победа против Навико Академија

МЗТ со доста мака го скрши отпорот на Академија ФМП

МЗТ со доста мака го скрши отпорот на Академија ФМП

Кошаркарите на МЗТ Скопје остварија многу тешка победа над Навико Академија ФМП (79:72) во првата средба од 11. коло во Првата лига. Актуелниот шампион беше апсолутен фаворит и се очекуваше рутинско славје против ривалот од Кисела Вода, меѓутоа гостите пружија силен отпор до самиот крај на средбата во „Јане Сандански“. МЗТ водеше со 35:26 по првите

МЗТ Скопје во последната минута спречи сензација: Едвај-победа над ФМП Академија

МЗТ Скопје во последната минута спречи сензација: Едвај-победа над ФМП Академија

МЗТ Скопје во драматична завршница во последната минута едвај дојде до триумф од 79-72 против претпоследнопласираната екипа на ФМП Академија, спречувајќи сензација во првиот натпревар од 11. коло во Првата македонска кошаркарска лига. „Металците“ одлично го почнаа мечот. Првата четвртина ја добија со 19-10 и ништо не навестуваше дека натпреварот ќе

МЗТ дури во финишот спречи сензација во дуелот против ФМП!

МЗТ дури во финишот спречи сензација во дуелот против ФМП!

Кошаркарите на МЗТ Скопје дојдоа до шестата победа во низа во Првата лига, откако вечерва, на домашен терен, далеку потешко од очекувањата го совладаа аутсајдерот Академија ФМП (79-72). Без разлика што сите очекуваа лесна задача и убедлив триумф на шампионот, сино-белата чета триумфот го потврди дури со седумте поени во низа на крајот од средбата,

Чуден меч во Аеродром: МЗТ се препоти за победа со Академија ФМП

Чуден меч во Аеродром: МЗТ се препоти за победа со Академија ФМП

Лидерот во Првата лига, екипата на МЗТ Скопје , неочекувано се мачеше и едвај победи со Академија ФМП (79-72) во меч кој се одигра во салата СЦ „Јане Сандански“ во Аеродром. Комплетниот натпревар меѓу МЗТ Скопје и Академија ФМП: Почетокот изгледаше дека победата ќе биде лесна за домашната екипа. МЗТ иако отвори лошо (2-7), по десет минути имаше 19-10,

МЗТ Скопје едвај го совлада ФМП

МЗТ Скопје едвај го совлада ФМП

Во салата „Невена Георгиева Дуња“ во Кисела Вода, екипата на МЗТ Скопје славеше победа над ФМП Академија со 79-72. „Штрковите“ потешко од очекувањата стигнаа до победата иако на полувреме имаа девет поени разлика (35-26). Во третата четвртина „штрковите“ се опуштија, а тоа домашните го искористија па во последната четвртина се влезе со 58-58. А во