притисни ентер »

И тие што го мразат мора да му ракоплескаат: Ѓоковиќ е феномен, инспирација…
И тие што го мразат мора да му ракоплескаат: Ѓоковиќ е феномен, инспирација…

И тие што го мразат мора да му ракоплескаат: Ѓоковиќ е феномен, инспирација…

Ништо ново кај феноменалниот српски тенисер – Новак Ѓоковиќ. Тој синоќа пак покажа дека е најдобар тенисер на светот на сите времиња. За многумина Новак е и воопшто најдобар спортист на денешницата. Тенискиот гениј со ново маестрално издание стигна до триумф на АТП-шампионатот во Торино. За противник го имаше одличниот Јаник Синер кој мораше да му