притисни ентер »

Фахик Весели донесе бронза од Балканското првенство во карате во Пореч
Фахик Весели донесе бронза од Балканското првенство во карате во Пореч

Фахик Весели донесе бронза од Балканското првенство во карате во Пореч

Фахик Весели освои бронзен медал во категоријата до 60 килограми за сениори на вториот ден од Балканското првенство што се одржува во Пореч, Хрватска. Фахик се закити со бронзен медал откако во првото коло го совлада Кристијан Лацковиќ од Хрватска со 2-0, во второто коло го совлада Србинот Милош Радојевиќ со 3-1, додека во третото коло по претходно

Македонскиот каратист Весели освои бронза на Балканското првенство во Пореч

Македонскиот каратист Весели освои бронза на Балканското првенство во Пореч

Македонскиот каратист Весели освои бронза на Балканското првенство во Пореч Ф.К. Пред 3 минути Фахик Весели преку репасажот стигна до најдобрите во категоријата -60 кг за сениори/Фото: kfm.com.mk Фахик Весели освои бронзен медал во категоријата -60 кг за сениори на вториот ден од Балканското првенство што се одржува во Пореч, Хрватска. Македонскиот

Фаик Весели освои бронза на БП во карате во Пореч

Фаик Весели освои бронза на БП во карате во Пореч

Македонскиот каратист Фаик Весели се враќа со бронзен медал од Балканското првенство во Пореч, Хрватска. Весели со четири победи и само еден пораз на крајот успеа да го освои единствениот медал за македонските каратисти на БП. Според информациите од Пореч, Весели имал шанса за финале, но не реализирал еден поен, а противникот од Словачка добил ипон,

Фаик Весели освои бронза на БП во карате во Пореч

Фаик Весели освои бронза на БП во карате во Пореч

Македонскиот каратист Фаик Весели се враќа со бронзен медал од Балканското првенство во Пореч, Хрватска. Весели со четири победи и само еден пораз на крајот успеа да го освои единствениот медал за македонските каратисти на БП. Според информациите од Пореч, Весели имал шанса за финале, но не реализирал еден поен, а противникот од Словачка добил ипон,